۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱
گوشت قرمز تقلبی در بازار

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو، گفت: استفاده از رنگ برای تقلب در فرآورده های گوشت مرغ به جای گوشت قرمز وجود دارد.

به گزارش تهران نیوز ، بهرام دارایی با بیان اینکه صحبت هایش با رسانه ها صرفا درباره رنگ کردن  فرآورده های گوشت مرغ و ارائه آنها تحت عنوان فرآورده های گاو و گوسفند بوده است و نه خود گوشت آنها، تصریح کرد: اصولا امکان تبدیل گوشت مرغ تازه به گوشت گرم و مصرفی وجود ندارد.
وی تاکید کرد: استفاده از رنگ های غیرمجاز در مواد غذایی به ویژه استفاده از رنگ برای تقلب در فرآورده های گوشت مرغ به جای گوشت قرمز به واقع وجود دارد.
دارایی افزود: این قبیل تقلب ها به دلیل اختلاف قیمتی است که بین گوشت قرمز و مرغ وجود دارد و متاسفانه توجیه اقتصادی مناسبی برای متقلبانی است که فرآورده هایی مثل سوسیس و کالباس را به اصطلاح زیر پله ای تولید می کنند.
وی ضمن توصیه به دقت در خرید و رویت شماره پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو در بسته بندی فرآورده های گوشتی، به مردم اطمینان داد که سازمان غذا و دارو به صورت مستمر سطح عرضه را پایش می کند و محصولاتی که در آنها تقلب صورت گرفته باشد، از سطح عرضه خارج می نماید بنابراین دلیلی برای نگرانی آنها وجود ندارد.
منبع: میزان انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =