به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری لحظاتی پیش یادمان شهید احمدی روشن با حضور فرماندهان جبهه‌های جنگ، نویسندگان سه کتاب، ناشران و والدین شهید و رونمایی سه اثر جاوید از احمدی روشن در شهرری برگزار شد.

طی این مراسم از نویسندگان کتاب‌های اختصاصی مربوط به شهید، خانواده شهدای ری و شهید احمدی روشن تقدیر به‌عمل آمد.

کتاب «من مادر مصطفی» (دانشمند جوان شهید مصطفی احمدی روشن در خاطرات مادر و دیگران) نوشته رحیم مخدومی به نشر رسول آفتاب (وابسته به موسسه فرهنگی هنری رسول آفتاب) در پاییز سال 1391 به شمارگان 2500 نسخه در 128 صفحه منتشر شده است.

این کتاب شامل مصاحبه‌هایی است که نویسنده کتاب با خانواده، دوستان به‌ویژه با مادر مصطفی از چند روز پس از شهادت او آغاز و تا چند روز پیش از چاپ کتاب انجام داده است.

کتاب «آقا مصطفا» نیز نوشته احسان ترابی و مهدی نوری در 88 صفحه به شمارگان 3000 جلد به نشر یاران شاهد در سال 1391 به چاپ رسیده است.

این کتاب  چند برگی از زندگی و شهادت دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن است.

سومین کتاب نیز با عنوان «یادگاران» (کتاب احمدی روشن) نوشته مرتضی قاضی در سال 1391 در 2200 نسخه به چاپ رسیده است.

مجموعه یادگاران راهی است به سرزمینی نسبتاً بکر میان تاریخ و ادبیات، میان واقعه‌ها و بازگفته‌ها.

یادآوری این نکته که این مردها بوده‌اند و این واقعه‌ها رخ داده‌اند، نه در سال‌ها و جاهای دور، در همین نزدیکی.

شهید مهندس احمدی روشن متولد 17 شهریور 1358 و فارغ التحصیل 1381 رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است. این شهید دارای چندین مقاله ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی بوده است.

به گفته دوستان شهید احمدی شخصی ولایت‌مدار و از شاگردان آیت‌الله خوشوقت استاد اخلاق تهران و معاون بازرگانی سایت نطنز شخصی شوخ و باصفا و در عین حال در مدیریت جدی و قاطع بوده است.

وی در دوران دانشجویی معاون فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بوده است.

از شهید احمدی روشن یک فرزند به نام «علی» به یادگار مانده است.

شهید احمدی روشن صبح روز 21 دی ماه بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در خودروی خود در میدان کتابی ابتدای خیابان گل نبی تهران بدست عوامل استکبار به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =