به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري، یادمان احمدی روشن با حضور مرتضی سرهنگی، مجتبی شاکری، محسن پرویز و خانواده شهید و رونمایی و تقدیر از نویسندگان آثار مکتوب درباره «مصطفای شهید» در مجتمع فرهنگی هنری شیخ صدوق فرهنگسرای ولاء 16 دی برگزار می‌شود.

این برنامه با حضور محسن پرویز عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، داستان نویس و منتقد ادبی، مرتضی سرهنگی مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگ و ادب پایداری، مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و نویسنده جانباز، فرماندهان جبهه‌های جنگ، نویسندگان سه کتاب، ناشران و والدین شهید روشن برگزار می‌شود.

طی این مراسم از نویسندگان کتاب‌های اختصاصی مربوط به شهید، خانواده شهدای ری و شهید احمدی روشن تقدیر به عمل می‌آید.

کتاب «من مادر مصطفی» (دانشمند جوان شهید مصطفی احمدی روشن در خاطرات مادر و دیگران) نوشته رحیم مخدومی به نشر رسول آفتاب (وابسته به موسسه فرهنگی هنری رسول آفتاب) در پاییز سال 1391 به شمارگان 2500 نسخه در 128 صفحه منتشر شده است.

این کتاب شامل مصاحبه‌هایی است که نویسنده کتاب با خانواده، دوستان و به ویژه با مادر مصطفی از چند روز پس از شهادت او آغاز و تا چند روز پیش از چاپ کتاب انجام داده است.

کتاب «آقا مصطفا» نیز نوشته احسان ترابی و مهدی نوری در 88 صفحه به شمارگان 3000 جلد به نشر یاران شاهد در سال 1391 به چاپ رسیده است.

این کتاب  چند برگی از زندگی و شهادت دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن است.

سومین کتاب نیز با عنوان «یادگاران» (کتاب احمدی روشن) نوشته مرتضی قاضی در سال 1391 در 2200 نسخه به چاپ رسیده است.

مجموعه یادگاران راهی است به سرزمینی نسبتا بکر میان تاریخ و ادبیات، میان واقعه‌ها و بازگفته‌ها. خواندنشان تنها یادآوری است؛ یادآوری این نکته که این مردها بوده‌اند و این واقعه‌ها رخ داده‌اند، نه در سال‌ها و جاهای دور، در همین نزدیکی.

همچنین بولتن شلیک به دانش (دانشمندان هسته‌ای ایران چرا و چگونه ترور می‌شوند؟) با 80 صفحه نوشته سید محمد امین‌آبادی طی این برنامه رونمایی خواهد شد.

این بولتن ویژه با بررسی مبانی نظری و چرایی ترورهای صورت ‌گرفته علیه دانشمندان هسته‌ای ایران آغاز می‌شود. در ادامه ترور پنج نخبه هسته‌ای کشور به‌ صورت موردی موشکافی شده و سپس اسناد تکان ‌دهنده‌ای درباره آمران و عاملان ترورها ارائه می‌شود.

بخش پایانی بولتن به نتیجه‌‌گیری علمی اختصاص داده شده است.

همزمان با برگزاری مراسم فوق غرفه محصولات فرهنگی خبرگزاری فارس و غرفه انتشارات کتاب در سالن جنبی برنامه ویژه علاقمندان دایر است.

کتاب‌های فوق با حضور نویسندگان آنها و ناشران، رونمایی خواهد شد.

شهید مصطفی احمدی روشن متولد 17 شهریور 1358 و فارغ التحصیل 1381 رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است. این شهید دارای چندین مقاله ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی بوده است.

به گفته دوستان شهید احمدی شخصی ولایتمدار و از شاگردان آیت‌الله خوشوقت استاد اخلاق تهران و معاون بازرگانی سایت نطنز شخصی شوخ و باصفا و در عین حال در مدیریت جدی و قاطع بوده است.

وی در دوران دانشجویی معاون فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بوده است.

از شهید احمدی روشن یک فرزند به نام «علی» به یادگار مانده است.

شهید احمدی روشن صبح روز 21 دی ماه بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در خودروی خود در میدان کتابی ابتدای خیابان گل نبی تهران بدست عوامل استکبار به شهادت رسید.

مراسم فوق روز 17 دی ماه از ساعت 14:30 تا 16:30 در مجتمع فرهنگی هنری شیخ صدوق برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به مجتمع فرهنگی هنری شیخ صدوق (ره) واقع در فلکه اول دولت آباد- بوستان مهران مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =