۱۲ زخمی در انفجار رستورانی در «آنسباخ» آلمان

منابع خبری می گویند انفجار در رستورانی در شهر آنسباخ آلمان به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر منجر شده است.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از فارس؛ رسانه های آلمان، بامداد شنبه گزارش داده اند انفجار در رستورانی در «آنسباخ»، از شهرهای ایالت «بایرن» در این کشور دست کم یک کشته و چند زخمی بر جا گذاشته است.

خبرگزاری رویترز در لحظات اولیه وقوع این حادثه به نقل از رسانه های آلمان گزارش داده که سخنگوی پلیس در آنسباخ وقوع این انفجار را تأیید کرد اما گفت که اطلاع بیشتری در این باره ندارد.

همزمان شبکه تلویزیونی، ان تی وی آلمان گفت که مسئولان، احتمال می دهند نشت گاز عامل این انفجار بوده باشد. این شبکه تلویزیونی، علی رغم این، احتمال های دیگر برای این حادثه را رد نکرد.

ساعتی بعد، شهردار «آنسباخ» اعلام کرد انفجار با یک وسیله انفجاری ایجاد شده است.

برخی گزارش ها حاکی است محل وقوع حادثه حدود سه مایل (نزدیک به پنج کیلومتر)  با یکی از پایگاه های ارتش آمریکا فاصله داشته است.

یکی از مقامات ایالت بایرن هم - طبق گزارش اسکای نیوز - گفت که گمان نمی رود که این حادثه، تصادفی بوده باشد.

همزمان برخی گزارش های تأیید نشده حاکی از این هستند که حمله توسط یک عامل انتحاری انجام شده است. اما هنوز هیچ منبع رسمی این گزارش ها را تأیید نکرده است.

علاوه بر این، گزارش ها حاکی است ساعاتی قبل از حادثه، پلیس از ورود مردی با کوله پشتی به داخل یک کنسرت موسیقی که در نزدیکی این رستوران در جریان بوده، جلوگیری کرده است.

سخنگوی پلیس آنسباخ در کنفرانس خبری گفت که ۱۲ نفر در این انفجار زخمی شده اند که حال سه نفر از آنها وخیم است.

یک منبع امنیتی در گفت و گو با آسوشیتدپرس ادعا کرده که عامل حمله در آنسباخ، یک مرد سوری ۲۷ ساله بوده که با درخواست پناهندگی وی مخالفت شده بود.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =