۲ جریان فکری و سیاسی از ابتدای پیروزی انقلاب در تعارض بودند

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: از نشانه‌های استیصال دشمن در شکست انقلاب اسلامی در منطقه و عرصه بین‌المللی این است که تمرکز خود را روی جریان دومی قرار داده که از ابتدا با جریان انقلابی و مدافع نظام اسلامی در تعارض بوده است.

به گزارش تهران نیوز، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در همایش مسئولان بسیج مداحان کشور و فعالان عرصه ستایشگری اهل‌بیت(ع) با اشاره به رسالت و نقش سازمان بسیج مداحان در افکار عمومی، ظهور و بروز هیئت‌های مذهبی با شکل انقلابی و آرمانی را یکی از فرصت‌های انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: هیئت‌های مذهبی در دهه‌های اخیر نقش خود را در حفظ، تقویت و گسترش باورها و ارزش‌های دینی و حتی در برخی موارد ملی ایران ایفا کرده‌اند.

وی افزود: دشمن با درک این واقعیت مهم تلاش می‌کند با ایجاد انحراف در مسیر حرکت هیئت‌های مذهبی و حملات سازمان‌یافته آشکار و گاهی پنهان به این پدیده مؤثر آسیب وارد کند.

بسیج مداحان باید پرچمدار مقابله با انحراف و تحریف هیئت‌ها باشد

این استاد دانشگاه تأکید کرد: در چنین شرایطی، سازمان بسیج مداحان رسالت مراقبت از این حوزه را به‌عهده دارد و باید به‌عنوان پرچمدار مقابله با انحراف و تحریف تلاش کند و به‌عنوان یک نهاد پیشرو در مسیر رشد و ارتقای این فرصت طلایی گام بردارد.

مقدم‌فر با یادآوری ظهور جریان‌های انحرافی در جامعه مداحی گفت: جریان سازمان‌یافته‌ای که این روزها معروف به تشیع انگلیسی است، تلاش می‌کند تا با نفوذ و تأثیرگذاری، هیئت‌های مذهبی را به‌انحراف بکشد، به‌صورتی که حداقل تأثیر آن سکولاریزه کردن هیئت‌های مذهبی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی پس از گذشت 40 سال از پیروزی، هیچ‌گاه به‌اندازه امروز مقتدر نبوده است، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به‌برکت خون شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان به‌عنوان یک قدرت بزرگ جهانی شناخته می‌شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمنان خارجی برای اینکه پیام انقلاب اسلامی را مهار کنند و جلوی سرعت رشد و گسترش آن را در جهان بگیرند به این نتیجه رسیده‌اند که باید انقلاب اسلامی را درون کشور درگیر مسائل داخلی خود کنند تا فرصت نفوذ و تأثیرات بیرونی را از آن بگیرند.

مقدم‌فر گفت: از سوی دیگر دو جریان‌ فکری و سیاسی که از ابتدای انقلاب تاکنون در داخل کشور در تعارض بوده‌اند، امروزه در تعارض بیشتری قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: جریان انقلابی به‌دنبال پیشرفت و حفظ انقلاب و جریان دوم به‌دنبال بی‌ثباتی، رکود و براندازی انقلاب است و در این مسیر راهبردهایی مثل ایجاد دوقطبی بین نظام و مردم را برای تحقق اهداف خود دنبال می‌کنند. آنان می‌خواهند القا کنند که این نظام دیگر کارآیی ندارد و نمی‌تواند مشکلات را برطرف کند تا مردم را ناامید کنند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی راجع به نارضایتی‌های اخیر مردم و علل آن خاطرنشان کرد: مردم ناراضی هستند، اما دلیل این نارضایتی فشارهای خارجی مثل تحریم‌ها و همچنین  مدیریت ناکارآمد مدیران اجرایی است.

وی اضافه کرد: راهپیمایی دهها میلیونی مردم در 22 بهمن دو پیام اساسی و مهم برای دشمن داشت؛ ابتدا دریافت اشتباه در تحلیل و برآورد اطلاعات خود از مردم ایران در رویگردانی آنان نسبت به انقلاب و در وجه دوم یأس و ناامیدی از ظرفیت‌هایی بود که برای فروپاشی نظام به آن امید بسته بود.

مقدم‌فر در بخش پایانی سخنان خود به تحرکات اخیر احمدی‌نژاد و رفتارهای نامعقول وی اشاره کرد و گفت: یکی از جلوه‌های بارز ریزش و اسارت نفس، پدیده‌ای مثل رئیس جمهور سابق است؛ او سعی می‌کند خود را پرچمدار عدالت معرفی کند اما همگان می‌دانند عکس آنچه بیان می‌کند به‌دنبال حمایت و دفاع از دوستان فاسد خود است و ادبیات و مواضع امروز او در برابر ساختارهای رسمی نظام تفاوتی با ضدانقلاب و اپوزیسیون خارجی و داخلی ندارد. مقدم‌فر تأکید کرد نیروهای انقلابی باید مراقب فتنه‌های احتمالی احمدی‌نژاد باشند هرچند که او ظرفیت اجتماعی ندارد و فتنه او بی‌اثر است. تسنیم انتهای پیام/* ا/444

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =