۲ متهم اصلی آلودگی هوای تهران از زبان عضو شورای شهر

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که سوخت و خودرو دو متهم اصلی در آلودگی هوا هستند، گفت: باید تمام دستگاه‌های مرتبط در جهت کاهش آلودگی هوا گام بردارند.

به گزارش تهران نیوز ، مجتبی شاکری با اشاره به لغو مصوبه طرح کاهش به صورت یک‌طرفه از سوی پلیس، گفت: این کار خلاف قانون است چرا که مصوبه شورای عالی ترافیک را دارد و فرمانداری نیز موضوع را تأیید کرده است.
وی با بیان اینکه باید معاینه فنی خودروها انجام شود، گفت: تمام دستگاه‌ها باید در جهت کاهش آلودگی هوا گام بردارند. به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران برخی از خودروهای صفر کیلومتر که از کارخانه خارج می‌شوند هم فاقد تأییدیه استاندارد هستند و همین خودروها ‌آلایندگی ایجاد می‌کنند. وی با بیان اینکه یک خودرو باید مؤلفه‌هایی داشته باشد،‌ گفت: باید خودروها ۵۳ مشخصه داشته باشند تا بتوانند استانداردهای لازم را دریافت کنند. شاکری با بیان اینکه سوخت یکی از دلایل مهم آلایندگی هواست، گفت: همچنین دولت باید در جهت حذف خودروهای فرسوده اقدامات اساسی انجام دهند به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران، به صد هزار خودرو وام دادند، بدون اینکه یک خودروی فرسوده خارج شود و این یک بی‌تدبیری بزرگ است. وی تأکید کرد: اتوبوس‌های فرسوده‌ در سطح شهر تهران داریم که همچنان در حال گردش هستند و دولت موظف است تأمین بودجه کند تا این خودروها نوسازی شوند ولی تاکنون سهم خود را نداده است.
منبع: فارس
  انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =