۳۰ هزار اصل نهال در شهرستان دماوند غرس می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند با اشاره به برنامه‌های هفته درختکاری و منابع طبیعی در این شهرستان، گفت:۳۰ هزار اصل نهال در شهرستان دماوند به مناسبت روز درختکاری غرس می‌شود.

به گزارش تهران نیوز،  علی خلیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دماوند ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و درختکاری، از شناسایی اراضی ملی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان منابع طبیعی نام برد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۵ هزار هکتار باهدف شناسایی منابع طبیعی در شهرستان دماوند شناخته‌شده است که از این مقدار، ۱۱۴ هزار هکتار موفق به اخذ سند گردیده و مابقی در حال بررسی جهت اخذ سند می‌باشد؛ اما با توجه به برآورد هزینه ۶۰ میلیارد ریالی و کمبود اعتبارات، توانستیم بدون هیچ کمکی، فرآیند اصلاح هندسی را در مورد ۳۰ پلاک انجام دهیم.

وی در ادامه سخنان تشریح برنامه‌های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان دماوند، افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، متناسب با شعار «همیار طبیعت باشیم»، برنامه‌های خوبی در سطح این شهرستان در نظر گرفته‌ایم؛ به این منظور، روز یکشنبه با همکاری اداره آموزش‌وپرورش، غرس نهال را انجام می‌دهیم و پس از آن در روز دوشنبه، این امر با همکاری شهرداری دماوند در منطقه چشمه اعلاء انجام می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: همچنین روز سه‌شنبه، به‌صورت نمادین شاهد کشت نهال در منطقه لومان و اجرای مانور مشترک با کمک دستگاه‌های حفاظت اراضی، اداره راه و شهرسازی،‌ اداره حفاظت محیط زیست هستیم.

خلیلی تأکید کرد: به‌این‌ترتیب روز چهارشنبه با هماهنگی دانشگاه‌های آزاد و پیام نور دماوند و رودهن، شاهد کاشت نهال در دانشگاه آزاد واحد رودهن و همچنین غرس نهال در روز پنجشنبه در محل سپاه پاسداران شهرستان دماوند هستیم. وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند، واگذاری ۲۹۴ هکتار از عرصه‌های واقع در حریم شهر به شهرداری‌های شهرستان است؛ به‌این‌ترتیب به‌عنوان پیشرو در سطح استان تهران بودیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: از دیگر اقدامات مهم، عضوگیری از علاقه‌مندان به‌عنوان همیاران طبیعت است؛ لذا با توجه به تعداد شهدای شهرستان، تعداد دو هزار و ۴۴۰ همیار به‌منظور عضویت در سطح شهرستان مدنظر قرار دارد.

خلیلی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، توزیع نهال رایگان در مراسم نماز جمعه‌های شهرستان دماوند صورت می‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های بسیار حائز اهمیت، بازدید از پروژه ملی حبله‌رود و نمایشگاه محصولات ارگانیک در جابان است و در پی آن، شاهد غرس نهال در اردوگاه ثامن‌الحجج آبسرد و درختکاری در محل قبور شهدا نیز می‌باشیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در خصوص تعداد نهال‌هایی که در هفته منابع طبیعی غرس می‌شود تأکید کرد: در این هفته، تعداد ۳۰ هزار اصل نهال از مجموع استانی و نهالستان شهرستان مورد غرس قرار می‌گیرد که بیشتر آن شامل ارغوان، اقاقیا، تبریزی، زبان‌گنجشک، توت، کاج و سرو می‌باشد.

منبع: تارود

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =