۳۸ پروژه عمرانی در سطح شهر دماوند رونمایی شد

به مناسبت سی و هشتمین سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری دماوند، ۳۸ پروژه عمرانی در سطح شهر دماوند با حضور معاون رییس جمهور مورد رونمایی قرار گرفت.

به گزارش تهران نیوز ، عباس صفری شامگاه سه‌شنبه در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به افتتاح پروژه‌های شهر دماوند اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مورد افتتاح، احداث ساختمان غربی و فضای سبز مسجد جامع دماوند، با مساحت ۴۰۰ هزار مترمربع و اعتباری بالغ‌ بر ۱۴ میلیارد ریال در سال گذشته و ۸ میلیارد ریال در سال جاری است. وی گفت: همچنین پروژه ساختمان فرهنگی – تجاری با ۶۰۰ متر زیربنا، با هدف ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، احداث فضای فرهنگی در شهر و بهبود سیمای شهری مورد بهره‌برداری قرار گرفت. شهردار دماوند افزود: پروژه احداث بلوار شهید باهنر شمالی با طول ۷۰۰ متر و عرض ۳۰ متر از دیگر پروژه‌های شهرداری است.

تشریح پروژه‌های عمرانی مدیریت شهری دماوند

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، احداث یک هزار و ۴۰۰ متر نهر، یک هزار و ۴۰۰ متر تک جدول و ۱۰ هزار ۵۰۰ مترمکعب زیرسازی و آسفالت، بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و هدف اتصال بلوار بعثت به شهرک‌های بالادست و جمع‌آوری آب‌های سطحی است. صفری در ارتباط با پروژه احداث پل محله قاضی توضیح داد: این پروژه با مساحت ۷۰ متر مربع و اعتبار ۷ میلیارد ریالی در حال اجراست؛ اما برای تکمیل این پروژه، نیازمند ۴ میلیارد ریال دیگر نیز هستیم. وی همچنین از احداث دو کوله در ارتفاع ۵ متر با ضخامت سه متر و ۶۰۰ مترمکعب حجم بتن‌ریزی در این زمینه خبر داد. شهردار دماوند افزود: همچنین پروژه نصب المان شهری میدان امام خمینی (ره) از دیگر پروژه‌های قابل‌ افتتاح شهرداری دماوند است که اعتباران بالغ‌ بر ۴ میلیارد ریال است؛ که این هزینه به دلیل استفاده از جنس سنگ خاص به جهت مقاومت در شرایط آب و هوایی شهر است. وی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل سازه و المان سنگی همراه با آب‌نما در راستای نصب المان و زیباسازی شهری است.

احداث دیوار شیخ ابوسعید در دماوند

صفری در بخش دیگری از سخنان خود از احداث دیوار شیخ ابوسعید به‌طول ۹۰ متر و ارتفاع ۴.۵ متر و با اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد ریال در دماوند خبر داد و گفت: این پروژه شامل آجرکاری و نمای خاص است و باهدف تقویت سیما و منظر شهری  شده است. وی همچنین اشاره‌ای به تکمیل ساختمان اداره ورزش و جوانان با اعتبار ۲ میلیارد ریال داشت. شهردار دماوند ادامه داد: از دیگر پروژه‌های شهرداری، می‌توان به احداث بلوار خیابان ۹ دی به طول ۶۰۰ متر، شامل یک‌هزار مترمکعب، احداث تک جدول، ۶۰۰ مترمکعب احداث نهر و ۹ هزار مترمربع تراش و روکش آسفالت اشاره کرد. وی گفت: این پروژه بالغ‌بر یک میلیارد تومان هزینه داشت و هدف از ایجاد آن، بهبود ترافیک شهری و زیباسازی معابر شهر است. صفری خاطرنشان کرد: احداث خیابان فارابی جیلارد با طول یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، شامل ۲ هزار مترمکعب، احداث نهر، احداث تک جدول به مساحت ۲ هزار مترمربع و سه هزار مترمربع زیرسازی و اسفالت از دیگر پروژه‌های ما در شهرداری دماوند است.  

اتصال جاده دماوند به شهرک‌های گیلاوند و بلوار بعثت

وی از اتصال جاده اصلی به شهرک‌های گیلاوند و بلوار بعثت در جهت کاهش بار ترافیکی به‌عنوان اهداف این پروژه نام برد. شهردار دماوند همچنین در ارتباط با مشکلات اجرای این پروژه گفت: بافت باغی، پستی‌وبلندی‌ها، پیچ‌های مختلف و هزینه تملک زمین‌ها، ازجمله مشکلات ما در این پروژه بوده است. وی از عملیات روکش آسفالت کوچه‌های شهرک ولی‌عصر عجل‌الله با اعتباری بالغ‌ بر ۵۲ میلیارد ریال، احداث آب‌نما در بلوار امام خمینی (ره) شامل رقص نور، پرتاب آب، اجرای آب‌نمای موزیکال با اعتباری بالغ‌ بر ۴ میلیارد ریال خبر داد. صفری گفت: پروژه بهسازی ورودی شهر و شهربازی در فضای ۲۰ هزار مترمربع با انجام زیرسازی، آسفالت و نصب کف‌پوش با ۲ هزار مترمربع احداث تک جدول، یک هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث نهر و آب‌نما با اعتباری بالغ‌ بر ۱۰ میلیارد ریال را به‌عنوان یکی دیگر از پروژه‌های قابل‌ افتتاح شهرداری دماوند است. شهردار دماوند در پایان تصریح کرد: اجرای سکوی بارگیری زباله نیز با ۲ هزار و ۵۱۴ مترمربع دیوارکشی، یک‌هزار و ۶۲۰ مترمربع زیرسازی و آسفالت و ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع حجم خاک‌برداری با اعتباری بالغ‌ بر ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مورد افتتاح قرار گرفت. منبع:‌تارود انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =