۳ میلیون زوج نابارور چشم انتظار طرح تحول سلامت و برنامه توسعه ششم

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در پی روند پیگیری مشکلات دارویی و درمانی ۳ میلیون زوج های نابارورباید همچنان منتظرطرح تحول سلامت و برنامه توسعه ششم بمانیم .

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، رسول خضری عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با خبرنگار سپیدپوش در خصوص حمایت دارویی و درمانی از زوج های نابارور گفت: از موقعی که بحث سیاست های جمعیتی در مجلس مطرح شد دولت از این قضیه حمایت کرد، ولی چون بار مالی داشت و از طرفی مجلس، نمی‌تواند تعهد مالی برای دولت ایجاب کند ولی  ما منتظر هستیم در طرح تحول سلامت توجه ویژه ای برای زوج‌ها ی نا بارور شود.
وی در خصوص ادامه روند پیگیری از حمایت دارویی از زوج های باردار را در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: نوشتن قانونی برنامه ششم در دست خود دولت است ولی اجرای آن در دست مجلس قرار می‌گیرد و ما آن‌چنان منتظر هستیم که با آمدن محتوای برنامه ششم قطعاً مشکل  این زوج‌ها جزو دستورات پیگیری اولیه قرار گیرد. اما نکته مهم این است که تا این لحظه هیچ یک از برنامه‌هایی که متولیان نظام سلامت برای بهبود اوضاع درمانی زوج های نابارور قول داده‌اند اجرایی نشده است. حال باید دید آیا با اظهار نظرهای متفاوت عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس  و آمدن برنامه ششم توسعه سلامت مشکلات زوج های نابارور را  می‌توانند حل کنند یا نه؟ آیا زوج های نابارور باید همچنان منتظر اعتبارات سیاست های جمعیتی که در قانون ۹۴ برای رفاه حال زوج های نابارور قرار گرفته است امیدوار باشند امیدواریم که بتوانند در درمان آنان کمکی کنند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =