۵۰۰ خانه مجردی در اطراف مجلس/ مواد مخدر ارزان تر از شیر در تهران

دبیر شورایاری منطقه ۱۲ گفت: ۵۰۰ خانه مجردی در اطراف مجلس وجود دارد که همین موضوع باعث کاهش امنیت شده است.

به گزارش تهران نیوز ، میکائیل سعید در سیصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره منطقه ۱۲ اظهار داشت: ترافیک آسیب‌های اجتماعی و بافت فرسوده از معضلات این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های پایتخت در منطقه ۱۲ تأمین می‌شود، گفت: صدها ساختمان مانند پلاسکو در این منطقه وجود دارد که باید اقدامات لازم در خصوص ایمن‌سازی آنها انجام شود. در حادثه ساختمان پلاسکو هیچ یک از مسئولان مسئولیت آن را نپذیرفتند.

سعید گفت: یکی دیگر از معضلات منطقه ۱۲ تهران وجود موتورسیکلت‌هاست که در این منطقه متفاوت است. حدود ۲۰۰ هزار موتورسیکلت در منطقه ۱۲ تردد دارد که ۸۰۰ هزار سفر در این منطقه در طول روز دارند که آلودگی صوتی و هوا را در این منطقه پدید می‌آورند و اکثر این موتورسیکلت‌ها فرسوده هستند.

دبیر شورایاری منطقه ۱۲ ادامه داد: فقط در سال ۹۵ در خیابان امیرکبیر ۲۲ نفر راکب موتورسیکلت جان خود را از دست دادند.

وی بیان داشت: تاکسیرانی و اتوبوسرانی دارای سازمان و یا اتحادیه‌ای هستند که می‌توان با آنها مذاکرات لازم را داشت، اما موتورسیکلت‌ها سازمان خاصی را برای پاسخگویی ندارند.

سعید افزود: یک چهارم اتوبوسرانی در منطقه ۱۲ و پایانه‌های داخل منطقه باید به حاشیه بروند.

دبیر شورایاری منطقه ۱۲ افزود: از دیگر معضلات این منطقه قهوه‌خانه‌ها است که صدها موتورسیکلت در ورودی آنها پارک می کنند و امسال ۵ کشته نسبت به سال گذشته که ۱۵ نفر در قهوه‌خانه‌ها جان خود را از دست دادند، بیشتر داشتیم.

وی ادامه داد: ۵۰۰ خانه مجردی در اطراف مجلس است که همین موضوع موجب از بین رفتن امنیت می‌شود.

سعید با اشاره به اینکه جنوب شرق منطقه ۱۲ را افغانستانی‌ها گرفته‌اند، گفت: در منطقه ۱۲ مواد مخدر ارزان‌تر از شیر است و سرقت‌های شبانه بسیار شده است.

دبیر شورایاری منطقه ۱۲ بیان داشت: در منطقه ۱۲ جان و مال مردم به علت فرسوده بودن بافت در خطر است و اگر زلزله‌ای در تهران رخ دهد، بیشترین کشته را این منطقه خواهد داشت.

وی افزود: ۲۲۰ واحد تعاونی مسکن به وسعت ۶ هکتار خریداری و ساخته است که هیچ نهالی در آن نکاشته‌اند و در حال حاضر ۹۰ خانوار بدون گاز در حال زندگی در این واحدها هستند.

سعید افزود: در اکثر محلات ازجمله بهارستان آتش‌سوزی‌های زیادی رخ داده است و علت آن نیز شعله‌های مزاحمی است که در این محلات ازجمله فردوسی،‌دروازه شمیران و یا لاستیک‌فروشان بوده است.

دبیر شورایاری منطقه ۱۲ خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در این منطقه هر روز معتادها را جمع‌آوری می‌کند ولی سه ماه بعد دوباره معتادها بازمی‌گردند. در صورتی‌که باید قاچاق‌فروش‌ها را بگیرند و دستگیر کنند و این دست‌های پشت پرده قطع شود.

وی گفت: با توجه به اینکه اینهمه معتاد گرفته‌اند اما در محلات منطقه ۱۲ مصرف مواد مخدر کاملاً قابل مشاهده است.

سعید یادآور شد: در منطقه ۱۲، ۵ هزار شغل بدون پروانه کار می‌کند.

فارس انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • منصور نجفی ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
    اگر محله های قدیمی تخریب و سپس نو سازی شود بیشتر معضل گرایش به مواد مخدربرطرف میشود
  • منصور نجفی ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
    نباید با پدیده متور سیکلت مقابله شود بلکه بهترین کار اینست که از این پدیده را در مسیری قرار دهیم که از ضرر به منفعت تبدیل شود ،مثل احداث سد در مقابل سیلاب