۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
۷۲ ساعت تا رنگ زندگی

رویدادهای طبیعی بحران ساز نظیر زمین لرزه در کلان شهرها می تواند بسیار فاجعه بارتر از شهرهای کوچک و متوسط باشد. سازو کارهای لازم و مناسب برای کاهش مخاطرات سوانح برای اقدامات پیشگیرانه یک ضروزت اجتباب ناپذیر است تنها 72 ساعت فرصت داری تا خود و عزیزانت را را یاری دهید.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، مسئول غرفه ستادهای مدیریت بحران مناطق، نواحی و محلات این ستاد از برگزاری پنجمین روز نمایشگاه  هفته سلامت در فرهنگسرای ولای ری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سپید و پوش : گفت: کاهش آسیب پذیری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی نظیر زمین لرزه و سیل هنگامی موفقیت آمیز خواهد بود که مبتنی بریک نگرش جامعه به موضوع مدیریت بحران و توسعه نهادی همراه با تواتمند سازی و گسترش مشارکت های مردمی باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:ستاد مدیریت شهر تهران  از سه رکن اصلی به ترتیب سازمان پیشگیری، هماهنگی، نظارت و الگو سازی در این حوزه ، ۲۰ کمیته نخصصی متشکل از ۸۶ سازمان و نهاد استانی و ملی و ستاد های مدیریت بحران در سطح مناطق ۲۲ گانه و ۱۲۴ ناحیه و ۳۷۴ محله تشکیل داده است.

این مسئول ستاد مدیریت بحران مناطق با توجه به اینکه برای آمادگی و مقابله با سوانح محتمل ، تعداد قابل توجهی از شهروندان تهرانی در قالب گروه های داوطلب واکنش اظطراری محلات، مدیریت بحران اماکن و غیره جذب سازمان پیشگیری و مدریت بحران شهر تهران شده اند گفت: این ها آموزش های لازم را فرا گرفتند . همچنین در این راستا تامین تجهیزات مورد نیاز گرو ه های مذکور در دستو کار قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: به جز ۳۰۰هزار قلم تجهیزات ذخیره سازی شده در ۹۸ پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران، به منظوردسترسی سریع افراد آموزش دیده محلی به تجهیزات مورد نیاز در هنگام وقوع سوانح ،ساخت۳۰۰ دستگاه کانکس با ۵۰ قلم لوازم در برنامه های سازمان قرار گرفت که تا کنون نیز ۱۶۵ دستگاه  کانکس ساخته ودر ۱۶۵ محله قرار داده شده است. تا بدین ترتیب مدیریت بحران در شهر تهران از چالاکی و توانمندی بیشتری برخوردار  شود.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =