۸هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان کجا رفته است/ آقای آشتیانی! در ۹ماه باقیمانده از عمر دولت چه کاری می خواهید  انجام دهید

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی دولت نماینده مردم رودسر گفت:ما نمی‌گوییم در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاس شده است، بلکه می‌پرسیم ۸ هزار میلیارد تومان از پول فرهنگیان کجا رفته است و چه کسانی پول‌های دریافتی را پرداخت نکرده‌اند؟

به گزارش تهران نیوز ، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۱۱ آبان ماه) مجلس در جریان بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی دولت برای اخذ رأی اعتماد جهت تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان طی سخنانی در  مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، اظهار داشت: سوال بنده از آقای روحانی این بود که چرا بازهم طبق معمول مشکلات کشور را به گردن دولت قبل می‌اندازد، توضیحات آقای روحانی درباره مسائل صندوق ذخیره فرهنگیان کافی نبود.

وی افزود: ما نمی‌گوییم در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاس شده است، بلکه می‌پرسیم ۸ هزار میلیارد تومان از پول فرهنگیان کجا رفته است و چه کسانی پول‌های دریافتی را پرداخت نکرده‌اند؟

عباسی با اشاره به بحث حقوق های نجومی تصریح کرد: انتظار داشتیم آقای روحانی درباره حقوق‌های نجومی توضیحاتی می‌داد، اما توضیحاتی ارائه نشد، مشکل اصلی امروز کشور ما مشکلات اقتصادی است، انتظار بود دولت به کمک آقای فانی وزیر سابق آموزش و پرورش می‌آمد تا مشکلات آموزش و پرورش حل می‌شد نه اینکه با برکناری وی صورت مسئله پاک می‌شد.

وی  با بیان اینکه دانش‌آشتیانی سنخیتی با آموزش و پرورش ندارد، اظهار کرد: اگر ملاک معرفی آقای دانش آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش حضورش در «مجتمع مفید» است، باید بگویم آن مجتمع از جنس مدارس غیردولتی نیست و تافته جدابافته‌ای است که ارزشی برای دولت و بازرسی دولت قائل نمی‌شود. کجای این برنامه‌ها را می‌شود در ۹ ماه اجرایی کرد؟

عباسی  یادآور شد: شما چکاری می‌توانید در ۹ ماه باقیمانده از عمر دولت یازدهم در آموزش و پرورش انجام دهید که در مورد اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش برنامه هایی را مطرح کرده‌اید؟ مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به تصویب رسانده‌اند و شما نمی‌توانید آن را مورد بررسی محتوایی قرار دهید، چرا درباره سازماندهی معلمان حق‌التدریس مطلبی را در برنامه‌های خود ذکر نکرده‌اید؟

وی افزود: توسعه و تقویت مدارس غیردولتی در برنامه‌های پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش ذکر شده است، در حالی که مشکل امروز کشور ما مدارس دولتی هستند، متأسفانه تعادل و توازن جنسیت در انتخاب معلمان به‌هم خورده است، معلمان مرد در مدارس دخترانه تدریس می‌کنند و دبیران خانم در مدارس پسرانه مشغول تدریس هستند، این موارد مسائلی است که نمی‌توانیم آنها را گردن دولت قبل بیاندازیم.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: آقای دانش آشتیانی! در برنامه‌ریزی درسی و تغییر کتاب‌های درسی نمی‌توانید در ۹ ماه آینده کاری انجام دهید.

  انتهای متن/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • م،پ ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
    خوب معلومه هشت هزار ملیارد کجاست همین چند نفری که میگیرنشون دوباره مثل گلد کویستها بین همیدیگر یعنی گروه جدید هشت هزار ملیارد تقسیم میشه همین پس دادنی در کار نییست خوبی ایران اینه دزذها مبلغ دزدیده شده را به افراد جدید دزذ تقسیم میکنند ایران اینطور ،اخی فرهنگیان بیچاره هی گولتون میزنند صندوق ذخیره واسه دزذها ،،. یک ملیون نفر گول خوردند ،افرین صدافرین