مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: 13آبان در حقیقت یک عکس العمل نسبت به ظلم و جنایت های امریکا توسط رژیم شاهنشاهی در ایران بود.

حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که دارای اهمیت بسزایی در بوقوع پیوستن 13 آبان شد و مطالب جدیدی را برای ما آشکار ساخت، این بود که به ملت ما و مردم جهان نشان داد، امریکا یک ببر بی دندان و تو خالی است.

وی سیزده آبان را تجلی اراده ملت در دستیابی به استقلال دانست و گفت: در این روز ملت ایران توانست به استقلال، آزادی و همچنین پشتیبانی از انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و امام خمینی (ره) و مقابله با استکبار دست یابد.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:  13 آبان یک تجربه بزرگ تاریخی برای ملت ایران است، و در حقیقت یک عکس العمل نسبت به ظلم و جنایت های امریکا توسط رژیم شاهنشاهی در ایران بود که همه آنها به خواست، دستور و تایید امریکایی ها و زیر نظر خود آنها صورت گرفته بود.

شیخ الاسلام از جمله مهمترین پیام های 13 آبان برای دشمنان پیروزی حق بر یاطل است، و امریکای امروز به مراتب ضعیف تر از امریکای گذشته است. و حضرت امام خمینی  (ره) بارها فرمودند که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی  به تاثیر عمق اعتقادات و رابطه مردم با خدا اشاره کرد و گفت: ما نباید این نکته را فراموش کنیم که خدا با امام بود، اخلاص امام، مردم و شب زنده داران باعث شد که آن دانه های شن در صحرا کار خودشان را درست انجام بدهند و کسانی را که قصد تجاوز به این سرزمین را داشتند به جهنم بفرستند.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص مواضع برخی از افراد که در داخل سرسپرده امریکا هستند و به دنبال حذف شعار مرگ بر امریکا می گردند، گفت: در ایران همه آزاد هستند و هرکس می تواند هر حرفی را بزند امام ملت ایران مسیر خودشان را با حرف چن نفر که خواسته ای برخلاف جهت ملت دارند عوض نمی کنند. آنها حرف خودشان را می زنند و ملت هم کار خودشان را می کنند. به آنها توصیه می کنم که از 13 آبان درس بگیرند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =