تخفیف و تعلیق PMD یعنی باز گذاشتن راه نفوذ/ حقوق بشر، دستاویز غربی‌ها برای نابودی انسان‌ها/ اربعین حسینی، بزرگترین اجتماع تاریخ بشر بود

امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های نماز جمعه از برپایی باشکوه اربعین حسینی از مردم قدردانی کرده و بر تداوم این مسیر تاکید کردند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های نماز جمعه ضمن قدردانی از مردم و مسئولان در برپایی اجتماع عظیم اربعین حسینی(ع) به بیان اتفاقات و موضوعات مهم کشور پرداختند. گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان تهران به شرح ذیل می باشد. شهرری؛ سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: با توجه به اینکه تقاضای عمر طولانی از خدا مطلوب است و عوامل معنوی عمر را طولانی می کند و زیارت امام حسین یکی از عواملی است که موجب طزلانی شدن عمر می گردد. شاهچراغی با اشاره به مناسبت های این ایام، حماسه عشق و ایمان در اربعین را قیام اربعین عنوان کرد و تصریح کرد: امسال ۲۶ میلیون نفر از افراد شیعه، سنی، مسیحی و دیگر ادیان از شصت کشور جهان، در عزاداری سیدالشهدا(ع) در کربلا حضور داشتند. وی خاطر نشان کرد: عزاداری، جبهه مقاومت را تقویت می کند و افزود: زائران اربعین حسینی، به فریاد "هل من ناصر ینصرنی" امام حسین(ع)، با "لبیک یا حسین" پاسخ دادند. امام جمعه شهرری با استناد به سخن امام خامنه ای مبنی بر اینکه نباید قصه منا فراموش شود، اظهار کرد: در منا سه میلیون نفر حضور داشت که چنین حادثه دلخراشی رخ داد، در حالی که در عراق که یک کشور جنگ زده است، میزبانی از ۲۶ میلیون زائر بدون هیچ مشکلی و به نحو مطلوب و با پذیرایی بیست هزار موکب انجام شد. شاهچراغی در ادامه به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غرب اشاره کرد و افزود: این نوع نامه از سنخ نامه های انبیا است و مخاطب قرار دادن جوانان در این نامه به این دلیل است که بین جوانان هنوز وجدان های بیداری وجود دارد که از غفلت و ناآگاهی نجات پیدا کنند. وی  گفت: روح کلام آقا این بود که تروریست دست پرورده خود غربی هاست و اینها داعش را ساخته و پرورش داده اند چرا که سازمان ملل هنوز هم داعش را محکوم نکرده است. امام جمعه شهرری در ادامه با توجه به اینکه هفته وقف را در پیش رو داریم، اثرات دنیوی و اخروی وقف را بیان کرده و اذعان داشت: بخش مهمی از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم از موقوفات است. وی ادامه داد کسانی که مدرسه، دانشگاه، مسجد و سایر مراکز را وقف می کنند، حسنات صدقه جاریه آنها در دنیا و آخرت شامل حالشان می شود و توصیه کرد با وقف کردن بخشی از مال خود برای همیشه پرونده اعمال نیک خود را باز نگه دارید.  

شهرقدس؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قدس گفت: افراد و شخصیت هایی که در میدان کارزار در کنار امام حسین (ع) ماندند و رشادتها و از جانگذشتگی های بزرگی را نشان دادند همه افرادی بودند که از هر لحاظ کامل بودند.

وی افزود: کربلا دانشگاه است و استادش امام حسین(ع) و هر که در این دانشگاه حضور پیدا کرد رستگار شد و امروز نیز هر که در این دانشگاه وارد میشود بهترین ها را بدست می آورد و همه ازادیخواهان و انقلابیان جهان امام حسین (ع) و راه و منشش را چراغ هدایت خود قرار داده اند.

امام جمعه شهر قدس بیان کرد: یاران سرور و سالار شهیدان و حاضران در کربلا همه از حافظان قرآن و زاهدان زمان و همچنین افرادی بودند که در شجاعت و فضائل و زهد زبان زد بودند و افرادی بودند که در میان قوم و قبلیه خود افرادی برجسته و با خصوصیاتی خاص بودند.

وی گفت: درمورد زیارت امام حسین (ع) سفارشات و نقل های بسیاری داریم  که اورده اند  این زیارت ثواب حج عمره و اعتکاف در مسجد الحرام را دارد و بلا از شخصی که به زیارت امام حسین (ع) میرود دور  خواهد ماندو امسال دیدیم با این همه تبلیغاتی سوء ی که شد حتی قطره خونی از زائران  کربلا ریخته نشد .

میر احمدی اضافه کرد: دیدیدم که در سال جاری همچون گذشته با همه هجمه ها و تبلیغاتی که توسط داعش این مجموعه خونخوار و سفاکی که به اسم اسلام استکبار جهانی و در راس آن امریکا در منطقه تربیت کرده تا به خواسته هایش یعنی ترساندن دنیا و اسلام هراسی برسد در نطفه خفه شد.

وی بیان کرد: همه این هجمه هایی که میبینیم و اتفاقاتی که توسط داعش رخ میدهد یکی از دلایلش این است که امریکا و استکبار جهانی و در راس آن صهیونیسم تنش به لرزه افتاده است چرا که جوانان غربی هر  روز بیش از پیش به اسام روی می اورند و این همه تلاش مستکبران و خونخواران جهان برای این است که جوانان غربی کمتر به سمت اسلام کشیده شوند  اما هرگز به این خواسته خود نخواهند رسید.

امام جمعه شهر قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان قدس که با حضور پرشور و همیشگی مردم شهر قدس در مصلی این شهرستان برگزار شد اظهار رد: مناسبت هایی را در هفته جدید پیش رو داریم که لازم است توجه ویژه ای به انها شود و اولین ان روز وقف است چرابسیار سنت حسنه و مبارکی است.

میر احمدی عنوان کرد: وقتی شخصی از مال خود میبخشد تا لوازمی برای اسایش دیگران فراهم شود این مهم بسیار ارزنده است و موردی که بسیار مهم است و باید عنوان کنم این است که شهرستان قدس عمدتا موقوفه است و این بدین معنا است که همه مکلف هستیم در این شهرستان به رعایت اصول و مبانی اصلی و در این مسیر تنها قانون است که باید حکم فرمایی کند و همه از آن تبعیت کنیم.

وی گفت: مناسبت دیگری که در هفته جدید پیش رو داریم فرا رسیدن ۲۸ سفر سالروز رحلت جانگداز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و همچنین شهادت امام حسن مجتبی (ع۹ است که لازم است مانند این دو ماه محرم و صفر که همه عزاداران به صورت مناسب عزاداری کردند در این هفته اخر نیز این مراسمات را در شهرستان مانند همیشه پر شور و شعور برگزار کنند .

امام جمعه شهر قدس بیان کرد: همه این را میدانی که خداوند پیامبر(ص) و قران کریم را برای هدایت انسان فرستاد و راه و رسم زندگی را به ما اموخت و هر که به اسلام گروید و در مسیر و راه پیامبر (ص) قدم برداشت به طور حت در پایان عاقبت بخیر و رستگار خواهد شد.

میر احمدی افزود: خداوند متعال در قرآن به پیغمبر میفرماید : «یتیم بودی تو را در اغوش خود بزرگ کردیم و در دوران جوانی بر سر دو راهی بودیی و ما تو را هدایت کردیم و از هر چیزی در این دنیا تورا بی نیاز کردیم »واین بدین معنا است که هر زمان وهر وقت که ما به مقام و منزلتی رسیدیم لازم است بدانیم که هر آنچه بدست اورده ایم به واسطه خواست خداوند متعال بوده استنه اینکه بگوییم با زحمت و تلاش خودمان بوده است انچنان که در زمانی رئیس جمهور کشور بنی صدر بود و امام چندین بار به او گفت که انقدر متکبر و خود خواه نباشد اما او گوش نکرد و در راه خدا قدم برنداشت و خداوند هر انچه به او داده بود در لحظه ای پس گرفت.

وی بیان کرد: انسان وقتی به مقام و منزلتی میرسد نباید گذشته خود را فراموش کند و خداوند در ایاتی دیگر به پیامبر (ص) میفرماید: حال که به این مقام و منزلت رسیدی یتیم نوازی کن و انها را از خود دور نکن و اگر کسی از تو خواسته و تقاصایی داشت  ان را رسیدگی کن و رد نکن و تمام نعمت هایی که داری را به مرد بگو که از جانب خداوند متعال داری و هر چه داری از جانب خداوند است.

امام جمعه شهر قدس افزود: معمار کبیر انقلاب نیز برای انقلاب و به پیروزی رسیدن اسلام بر ظلم سختی ها و زحمات بسیاری را متحمل شد و این انقلاب دنیای شرک را در هم کوبید و به واسطه همین انقلاب است که ازادیخواهان و انقلابیون جوامع اسلامی و دنیا میتوانند خود سرنوشت کشور خود را بدست بگیرند و همه اینها به واسطه این است که امام خمینین (ره ) در راه خداوند و برای خداوند حرکت کرد و خداوند  اینگونه مزدش را داد.

میر احمدی عنوان کرد: روز جهانی حقوق بشر نیز یکی دیگر از مناسبت هایی که است که در هفته جدید پیش رو داریم و لازم است نکاتی را در این خصوص عنوان کنیم و ان هم این است که به واقع و در معنای کلمه حقوق بشر یعنی اسلام  اما از این کلمه در دنیای غرب تنها  تنها استفاده ابزاری میشود چرا که اگر در گوشه ای از جهان یک امریکایی و یا فردی که با آنها یعنی مستکبران جهان ارتباط داشته باشد اتفاقی برایش رخ دهد داد حقوق بشرشان به هوا میرود ولی اینک با توجه به این که هر روز صد ها و هزاران مسلمان در منطقه کشته و به شهادت میرسد کوچکترنی صدایی از آنها در نمیاید و حتی رسانه های انها نیز این موارد را منعکس نمیکنند.

وی افزود: حال اگر ما افرادی مانند مسعود رجوی را خائن و منافق بدانیم و فردی که هزاران نفر را ترور کرده است قبول نداشته باشیم و عبدالمالک ریگی که جنایات بسیاری را انجام داد را به عقوبت کناهش میرسانیم داد بر می آورند که حقوق بشر در ایران پایمال میشود و جمهوری اسلامی ایران ناقض حقوق بشر است  در حالی که اسلام خود معنی حقوق بشر است و در دنیای غرب تنها حقوق بشر نامی زیبا دارد و معنا و مفهومش به نفع امریکا و اسرائیل است و اگر این چنین نباشد به ضعم  انها حقوق بشر پایمال شده است  .

امام جمعه شهر قدس در پایان خطبه دوم نماز عبادی سیاسی شهر قدس گفت: حقوق بشر یعنی اسلام اما دنیای استکبار از این کلمه تنها استفاده ابزاری میکند  چرا که همه به عینه میبینیم داعشی را که دست نشانده و متولد همین ها است و امریکای جنایتکار و صهیونیسم ها به بهانه مبارزه با ان این جرسومه فساد در منطقه را تا بن دندان مسلح  کردند و این را ما به انها میگوییم که ما نیزنگ  انها را فهمیده ایم و تا پایان در مقابل استکبار و در راس آنها آمریکای جنایتکار خواهی ایستاد و شعار مرگ بر امریکا از دایره المعارف انقلاب هیچ گاه قلم نخواهد خوردو رابطه ما با انها هیچگاه برقرارنمیشود.

دماوند؛ حجت‌الاسلام محمد علاءالدینی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به راهپیمایی اربعین و اثرات و تأثیرات این راهپیمایی، اظهار کرد: این شکوه و عظمت بزرگ راهپیمایی اربعین در حقیقت در عشق به اهل‌بیت تفسیر می‌شود و در آستانه رحلت پیامبر اکرم نیز باید همین عزم و اراده برای بزرگداشت رحلت آن حضرت را شاهد باشیم. وی افزود: آن‌قدر بر زیارت پیامبر از دور و نزدیک تأکید شده است که اگر زیارتگاه پیامبر خلوت شود، بر امام مسلمین واجب است که از بیت‌المال بدهد تا مسلمانان به زیارت آن حضرت بروند و باید زیارتگاه آن حضرت شلوغ باشد و ان‌شاءالله با نابودی آل سعود، همچون کربلا و کنگره روز اربعین، مراسم باشکوه زیارت آن حضرت در جوار آرامگاه آن حضرت انجام شود. علاءالدینی بابیان اینکه ۲۷ میلیون نفر از مسلمانان سراسر جهان اسلام و سه میلیون نفر ایرانی امسال به زیارت امام حسین رفتند، خاطرنشان کرد: روزی زیارت کربلا در زمان صدام برای مسلمانان آرزو بود و به‌راستی که خداوند دشمنان ما را احمق قرار داده است که صدام را از حکومت عراق کتر زدند و غبطه بزرگ دشمن امروز حذف صدام است که به‌دست دشمنان، آرزوی خیل عظیم عاشقان اهل‌بیت برآورده شد و زیارت کربلا میسر شد. امام‌جمعه دماوند تصریح کرد: جا دارد که از مسئولان کشورمان در ساماندهی عمومی زوار ایرانی و همچنین مسئولان، نیروی انتظامی عراق تشکر کرد و همچنین مردم عراق که به قول حضرت آقا در جلسه درس خارج فقه، پای زائر را ماساژ می‌دهند، لباس زائر را می‌شورند و بزرگ‌ترین سفره را از مرز تا کربلا پهن می‌کنند، تشکر کرد و اگر این ایثارگری‌ها، جانبازی‌ها و عشق و عنایت حضرت امام حسین (ع) نبود، با این زیرساخت‌های ضعیف عراق، برگزاری این کنگره عظیم شیعه ممکن نبود. وی با اشاره به اینکه نیروهای انتظامی عراق ۵۷ ماشین جنگی آماده انفجار را در بغداد سرنگون کردند و دو نفر کمربند انفجاری که قبل از حضور در جمعیت به درک واصل شدند، تأکید کرد: این باعث افتخار ما است که امروز مدیریت شیعه، ۳۰ میلیون زائر را در کربلا ساماندهی می‌کند و خون از بینی کسی نمی‌آید و درحالی‌که کشورهای دارای دلارهای نفتی، دو میلیون زائر در منا را نمی‌تواند مدیریت کند. علاءالدینی بابیان اینکه جای تأسف از بنگاه‌های سخن‌پراکنی غربی داریم که جمعیت ۳۰ میلیون نفری که بزرگ‌ترین کنگره عبادی انسانی است، را پوشش نمی‌دهند، تأکید کرد: این نشان از اوج کینه این افراد نسبت به اسلام و شیعه، ترس آن‌ها از گسترش این مکتب، بطلان تبلیغ دین‌گریزی جوانان با وجود خیل عظیم جوانان در این کنگره بزرگ، عدم تأثیر شبهات دشمن و نشانه حقانیت شما مردم، دارد. امام‌جمعه دماوند با اشاره به نامه رهبر انقلاب به جوانان که دومین نامه رهبر انقلاب است، تصریح کرد: که عده‌ای بر این اعتقادند که این نامه، مکمل نامه امام خمینی (ره) است و همچنین با توجه به نامه پیشین رهبر انقلاب، دو نامه رهبر انقلاب در فضای بعد از حوادث تروریستی کشور حامی تروریست یعنی فرانسه است. وی با اشاره به ابراز همدردی با خانواده قربانیان که تروریست و حوادث تروریستی که چه در فرانسه رخ دهد و چه عراق، لبنان و سوریه در این نامه، توضیح داد: هر چند ملت ایران خود ۱۷ هزار شهید ترور دارد؛ اما آنقدر انصاف داریم که با حامی تروریست اینگونه برخورد کنیم و امروز باید ببینیم که کلاهی، کشمیری، رجوی‌ها در کجای فرانسه هستند.   نماز جمعه دماوند علاءالدینی با اشاره به مناسبت روز حقوق بشر و کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنید، تأکید کرد: در این نامه آورده شده است که چرا مدعیان حقوق بشر از کشورهایی که عقب‌افتاده‌ترین نظام سیاسی را دارند، دفاع می‌کنند و با کشورهایی مانند ایران اسلامی که ۴۰ میلیون نفر رأی می‌دهند و جهان را متحیر می‌کنند، تقابل می‌کنند و چرا خشونت در جهان اسلام توسط غرب نه محکوم می‌شود و نه مطرح می‌شود. امام‌جمعه دماوند با اشاره به گزارش آمانو درباره پرونده هسته‌ای ایران، خاطرنشان کرد: که نکند کسی ازاین‌دست گزارش‌ها ذوق‌زده شود و این در حالی است که عده‌ای نیز سعی دارند مردم را ذوق‌زده نشان دهند؛ همچنین ما نباید در برابر برخی از قسمت‌های گزارش سکوت کنیم که متاسفانه در دستگاه دیپلماسی کشور در این مورد سکوت را دیدیم که انتظار می‌رود که نسبت به بخش‌هایی از این گزارش، اعتراض خود را نشان دهند. وی بابیان اینکه اینکه آمانو در این گزارش اخیر خود برای پرونده هسته‌ای ایران، فصل درست کرده است، توضیح داد: آمانو در این گزارش آورده است که ایران در سال ۲۰۰۹ به قبل تلاش‌هایی کرده است و آزمایش‌هایی هم در این زمینه انجام داده است و این در حالی است که رهبر انقلاب فتوای حرام بودن بمب هسته‌ای را داشتند و این اتهامی است که مطرح کرده‌اند. علاءالدینی با اشاره به اینکه علت این دست اتهام زنی‌ها مشخص است، افزود: غربی‌ها می‌خواهند استخوان‌لای‌زخم بماند و هر وقت لازم شد بگویند از کجا معلوم دوباره به سمت آن نروند. امام‌جمعه دماوند بابیان اینکه در گزارش آمانو آمده است که ایران از سال ۲۰۰۹ به بعد دنبال بمب هسته‌ای نبوده است، تأکید کرد: البته همین گزارش مشروعیت تحریم‌های غرب را زیر سؤال برد و اگر تأیید می‌کنید که ایران در شش سال اخیر به دنبال بمب هسته‌ای نبوده است، پس تحریم‌های شش سال اخیر نامشروع بوده و لازم است که غرب در خصوص وضع این تحریم‌ها به عذرخواهی کند. وی بابیان اینکه نباید موضوع را کسی جناحی کند و دقت نظر کند که شش سال اخیر در این گزارش منظور شده است، تأکید کرد: احیاناً شش ننویسند و دو بخوانند؛ نباید کسی بگوید تلاش‌های دو سال ما باعث بسته شدن PMD شده است و بگوید به این دلیل باید به ما رأی دهید و باید منصفانه با دستاوردها برخورد کرد.

فیروزکوه؛ حجت الاسلام بازدار در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان فیروزکوه با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری به عموم جوانان در کشورهای غربی اظهار داشت: داعش زباله ای است که از دل زباله دان غرب بیرون افتاده است ،یک زباله یک شبِ شکل نمی گیرد، فرایندی را باید طی کند.کوته فکری و حماقت است اگر فکر کنیم داعش یک شبِ شکل گرفت.

وی گفت: نزدیک به هشت ماه پیش یک هواپیما آلمانی سقوط کرد و جمعیتی بیش از سی صد نفر که تعدادی از هموطنان ایرانی ما هم در آن هواپیما بودند از دنیا رفتند، وقتی جعبه سیاه هواپیما را پیدا می کنند می فهمند کمک خلبان در سقوط هواپیما نقش داشته است.

وی تصریح کرد: وقتی خانه این کمک خلبان را جست و جو می کنند می بینند وی دارای مشکلات روحی و روانی عدیده ای بوده است.

امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه بیان کرد: چندین نفر در مجلس عوام انگلستان کمپین های متفاوتی تشکیل داده اند به عنوان کمپین های آدم خواری، هر کس از زندگی خود به پوچی رسیده و زندگی برایش بی معنا شده به این کمپین می رود و چند نفر شروع به آدم خواری می کنند.

 حجت الاسلام بازدار گفت: حتی در عصر حجر هم این کار را نمی کردند، کجا در عصر حجر آدم خواری و کمپوت جنین داشتم، زمانی که حضرت حجت (عج) تشریف می آورند باید با همچین حماقت هایی مبارزه کنند.

 وی عنوان کرد: داعش محصول امروز جامعه غرب است، ۷۵ درصد داعشی ها اصلاً مسلمان نیستند، این را تحقیات خودشان می گوید، وقتی از این افراد در ارتباط با شهادتین رسالت رسول خدا سوال میکنند؟ اصلاً چیزی نمی دانند که جواب دهند اما چرا این آدم ها آمده اند  و به داعش ملحق شدند؟ نزدیک به سی سال است که سینمای هالیود در حال بذر پاشی است و حالا ثمره اش را درو می کنند.

خطیب این هفته نماز جمعه شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: جوانان غربی را نگاه نکنید، آنقدر به آنها در های باغ سبز را نشان می دهند، و از هر لذتی بهره بردن که دیگر به پوچی رسیدند و هویت برایشان معنا ندارند، حالا بعضی از جوانان ما می خواهند آن الگویی که در غرب استفاده شده و به  زباله دان انداختند را تقلید کنند؟!

وی با ابراز تاسف از پیاده کردن افکار غربی در کشور بیان کرد: خاک بر سر مسئولانی که همان الگوی جامعه غرب را در جامعه اسلامی پیاده کنند، منظور از برخی از مسئولان تنها در قوه مجریه نیست، قوه مقننه و قضاییه هم هست، تعارف نداریم. مسئله نفود در پیکره نظام در حال مستهل شدن است، بعضی در لباس دین، بعضی در لباس مسئولیت در حال خیانت کردند هستند.

حجت الاسلام بازدار یکی از مصیبت های کشور های اروپایی را کمبود جمعیت دانست و گفت: الان دیگر کسی نمی رود ازدواج کند زمانی که درب این شهوت سراها را برای جوانان باز کردند و انواع این امیال نفسانی را جلوی این جوانان ریختند دیگر انگیزه لازم برای ازدواج ندارد، آن وقت برخی فکر می کنند این در باغ سبز است در صورتی که انتهای این باغ لجن زار است.

امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: پدیده شوم داعش زاییده شده از چند پدر مادر است از جمله اروپا، امریکا، اسرائیل و دیگری عربستان سعودی که ام الفساد است.

وی تصریح کرد: خانه خدا در دست مشرکین و بت پرستان قرار دارد، اگر در گذشته بت، سنگ و چوب بود الان شده درهم و دینار.

حجت الاسلام بازدار در پایان گفت: وهابیانی که در این حکومت می تازد چشم دیدن ایران را ندارد لذا ضربه شصت شان را در فاجعه منا زدند، اگر مرد هستید در میدان نبرد خود را نشان دهید نه اینکه در فاجعه منا چندین هزار نفر را به بکشید تا ضربه شصتی به ایران نشان بدهید.

وی تصریح کرد: در کربلای معلا بیست و هشت میلیون نفر زائر بوده و از بینی کسی خون جاری نشد، حالا ۲ میلیون نفر جمعیت آن هم با سابقه عربستان مگر می شود فاجعه منا سهوی بوده باشد؟ قطعاً کوتاهی شده است.

ملارد؛ حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان ملارد با اشاره به سالروز اربعین حسینی گفت: حضور میلیونی شیعیان و عاشقان پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت پیامبر و مخصوصاً حضرت اباعبدالله چه در کربلا و چه در اقصا نقاط جهان نشان از جهانی بودن تفکر حسینی و عاشورایی دارد. وی با اشاره به ماهیت اربعین حسینی افزود: اربعین کلاس معرفت شناسی و بصیرت افزایی است. اربعین جنبه انقلابی دارد و گفتمانِ ستیز با ظلم و استکبار را با رمز ((هیهات من الذله)) به ما می‌آموزد. امام جمعه ملارد با اشاره به جنبه‌های گوناگون اربعین اظهار کرد: جنبه سیاسی اربعین نمایش قدرت نرم مسلمانان در مقابل دشمنان و قدرت‌های پوشالی آنان است که بنیانشان با زر و زیور بناشده است. این قدرت نرم می‌تواند این بنیان‌ها را به لرزه در آورد. وی با اشاره به جنبه فرهنگی و اجتماعی اربعین افزود: اربعین پیوند دهنده مذهب‌ها و ملت‌ها است . در این مراسم از همه مذاهب و ملیت‌ها و نژادها حضور دارند. اربعین نماد قدرت شیعه و بهترین وسیله برای ترویج اسلام ناب و آموزه های عاشورا است. نماینده ولی فقیه در شهرستان ملارد با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو تشریح کرد: ۱۶ آذر یادآور حمله نظامی به دانشگاه و شهادت دانشجویان بی دفاع است که باید هر سال آن را گرامی داشت و ابعاد حوادث آن روز مورد واکاوی قرار گیرد. وی با اشاره به وظایف دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه امروز باید محل رشد فضائل اخلاقی و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد. دانشگاه باید مرکز رشد و تولید عمل باشد. حسینی نوری افزود: دانشگاه باید مراقبت کند وارد دام و نقشه‌های دشمنان نشود. دانشگاه نباید نردبان تفکرات غربی‌ها و مرکز ترویج ابتذال باشد. وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص توجه به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های اذعان کرد : برخی خیال می‌کنند کار فرهنگی این است که دانشجویان را به صورت مختلط به اردو ببرند. این خودش ترویج ابتذال، فساد و بی بند و باری است. امام جمعه ملارد تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند تا در میان نخبه‌های دانشگاه و جامعه نفوذ کنند. باید تلاش کنیم این اتفاق صورت نپذیرد. وی افزود: دانشگاه باید محل انتقاد سازنده باشد. دانشگاه باید بیدار و سرزنده باشد. دانشجو باید مواظب باشد آلت دست احزاب و گروه‌های سیاسی قرار نگیرد. خطیب نماز جمعه ملارد با اشاره به ۱۸ آذر روز وقف گفت: از سنت‌های خوب اسلامی ما سنت حسنه وقف است. وی با اشاره به کارکردها مختلف وقف افزود: رشد مراکز دینی و علوم اسلامی از طریق وقف صورت می‌گیرد. خیلی از مراکز عام‌المنفعه که امروز در جامعه وجود دارد، از نگهداری معلولین تا سالمندان و یتیمان و خیلی از مساجد، حوزه‌های علمیه و مدارس به برکت عمل حسنه وقف توسط خیرین صورت گرفته است. حسینی نوری با اشاره به ۱۹ آذر روز جهانی حقوق بشر اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم در مجمع عمومی سازمان ملل یک پیمان بین‌المللی با عنوان رعایت حقوق بشر تصویب شد. وی با انتقاد از عدم رعایت این حقوق در بسیاری از کشورهای غربی اذعان کرد: باید پرسید کدام انسان در این پیمان تصویب شده مورد نظر است؟ آیا در این پیمان رنگ و نژاد تفاوتی وجود دارد؟ آیا بین کودک سوری، عراقی و کودک فرانسوی فرقی هست؟ آیا بین بشر غربی و شرقی در این مصوبه تفاوتی قرارداده اند؟ امام جمعه ملارد افزود: آیا کسی که امروز انواع بمب‌ها مختلف را تولید می‌کند و بر سر ملت‌های مظلوم می‌ریزد می‌تواند ادعای حقوق بشر داشته باشد. در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه و یمن جان انسان ارزش ندارد و فقط جان انسان‌های غربی ارزشمند است؟ آیا آمریکایی‌ها امروز خجالت نمی‌کشند با این همه جنایت دائما حرف از حقوق بشر می‌زنند. وی تصریح کرد: منطق غرب منطق پول و زر و زیور است و نه کرامت انسانی. حقوق بشر، امروز دستاویز غربی‌ها برای نابودی انسان‌ها شده است. با این وجود مکرارا گزارش می‌دهند که در ایران حقوق بشر رعایت نمی‌شود. نماینده ولی فقیه در شهرستان ملارد گفت: آیا حقوق بشر در عربستانی که روزانه هزاران بمب بر سر مردم بی گناه یمن می‌ریزد رعایت می‌شود؟ این همه جنایت می‌کنند اما حتی یک قطعنامه بر علیه آنان صادر نمی‌شود. وی افزود: در سوریه جلوی چشم مادر بچه خردسالش را قطعه قطعه می‌کنند. این جا حقوق بشر هیچ آسیبی ندید. اما وقتی یک بمب در فرانسه منفجر می‌شوند همه بیدار می‌شوند و صداها بلند است که حقوق بشر رعایت نمی‌شود. حسنی نوری گفت: باید کرامت انسان در تمام نقاط جهان حفاظت و رعایت شود. کودکی که در خرابه‌های عراق و سوریه زندگی می‌کند با کودکی که در آلمان و فرانسه و کشورهای غربی زندگی می‌کند هیچ تفاوتی ندارد. وی اظهار کرد: مسئولان ما در خط مقدم هستند. آن‌ها باید در ملاقات و بستن پیمان‌ها حواسشان به پرونده سیاه مدعیان دروغین حقوق بشر باشد و فریب کلام‌ها و لبخندهای ان ها را نخورند.   جوادآباد؛ حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در خطبه اول نماز جمعه این هفته جوادآباد گفت: امام سجاد(ع) در حقوق بدن افراد می فرماید حق پا این است که با او به مراسمی نروید که به گناه کشیده شود و اگر بروید این پا در قیامت از صاحب خود شکایت می کند. وی خاطر نشان کرد: طبق فرمایش امام سجاد(ع)، یکی از حقوق پا این است که با آنها به سمت مسجد حرکت کنید، پیامبر(ص) می فرماید کسی که به سمت آشتی دادن دو نفر حرکت می کند تا زمانی که برود و بازگردد فرشتگان بر او درود می فرستند و برای او ثواب شب قدر می نویسد. امام جمعه جوادآباد اظهار کرد: کسی که به سمت از بین بردن صلح بین دو نفر قدم بر می دارد خدا برای هر قدمش گناه می نویسد و حتی اگر نتواند به نتیجه برسد هم خدا برای او عذاب و گناه می نویسد. حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: خداوند به حضرت موسی(ع) می گوید به کسی که حرکت کند تا مشکلی از برادر مومنش برطرف کند در قیامت فرمانروایی به او می دهم. حجت الاسلام حسینی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته جوادآباد گفت: یکی از درسهایی که می توان از امام حسن(ع) گرفت صلح شجاعانه ایشان است که باید از آن درس های زیادی گرفت. وی ضمن بیان اینکه تمام زندگی ائمه اطهار برای ما درس است گفت: با این مطالعات و عبرت گرفتن ها می توانیم دوستان و دشمنان را شناخته و راه برون رفت از مشکلات را پیدا کنیم. امام جمعه جوادآباد اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که امام حسن(ع) با آن روبرو بود ورد امویان به حکومت بود که این امر به یکباره نبوده است. پدر معنوی جوادآباد تصریح کرد: دشمنان ائمه طرح و توطئه نفوذ استفاده می کردند که امروز نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در این مدت از آن استفاده کرده اند. حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: امویان طرح نفوذ را پیشه کردند و امام حسن مجتبی(ع) را مجبور به صلح کردند که ایشان نیز صلح شجاعانه ای داشتند. امام جمعه جوادآباد افزود: دشمنان قبل از وفات پیامبر(ع) خواسته هایی را داشتند ولی بعد از فوت پیامبر(ص) سریعاً طرح نفوذ خود را که برنامه ریزی قبلی داشت اجرایی کردند که نتیجه آن در زمان امام حسن(ع) بود که مردم را فریب دادند. وی بیان کرد: آنهایی که در کربلا بودند برده و بنده یزید و معاویه شده بودند که دین حدا را مغشوش کرده بودند که پیامبر(ص) آن را هشدار داده و پیش بینی کرده بود. حجت الاسلام حسینی گفت: ابی سفیان در خانه خلیفه سوم به فرزندانش گفت که همگان پست های حکومت را در دست بگیرید و مسلط شوید که در همان زمان بنی امیه حکومت و ثروت را به دست گرفتند. پدر معنوی جوادآباد اظهار کرد: اینکه امروز دشمنان ما داعش و تروریست را حمایت می کنند می خواهند که حکومت های اسلامی را به دست بگیرند. وی ضمن بیان اینکه در زمان پهلوی ایران در دست آمریکا بود گفت: دشمنان ما زمانی که به خواسته خود برسند و در حکومت نفوذ کنند آن زمان است که به دین ما پنجه می اندازند و می شود آنکه به حضرت علی(ع) دشنام می گفنتد. امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: اینکه از سمت رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان می شود که مراقب نفوذ دشمنان باشید برای این است که دشمنان می خواهند ثروت ها و منصب ها را به دست بگیرند تا به حکومت نفوذ کنند. حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: دشمنان تلاش می کنند که از فتنه گران را وارد مجلس خبرگان رهبری کنند تا از این طریق تمام منصب ها را به دست بگیرند. وی بیان کرد: اینکه امروز بودجه به مراکز فرهنگی نمی دهند و در این زمینه هزینه نمی کنند ولی در جاهای دیگر به راحتی هزینه می کنند نشان از آن است که می خواهند به شکل غیر مستقیم دین را تحت الشعاع قرار دهند. پدر معنوی جوادآباد ضمن بیان اینکه اربیعن حسینی حماسه عشق و ایمان است گفت: مردم رفتند تا روی آل سعود را سیاه کنند که همین هم شد ولی دشمنان اسلامی آن را سانسور کردند تا جهانیان آن را نبینند. وی با اشاره به روز دانشجو گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از دانشجویان خواسته های به حقی دارند که یکی از آنها این است که بصیرت داشته باشند که اگر این صورت گیرد دشمنان نمی توانند به نفوذ خود برسند. حجت الاسلام حسینی ضمن بیان سالروز حقوق بشر گفت: ممنوعیت حجاب را خودشان قرار می دهند و در برابر افسارگسیختگی آل سعود سکوت می کنند، تبعیض نژادی در غرب بیداد می کند ولی باز هم ادعای حقوق بشری می کند. پدر معنوی جوادآباد تصریح کرد: دومین نامه منطقی رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غرب نوشتند و دلیل آن نیز این بود که جوانان هم صداقت بیشتری دارند و هم اینکه آینده ساز هستند. امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: دشمنان از طریق ماهواره و فضای مجازی جوانان ما را خطاب قرار داده اند ولی رهبر معظم انقلاب اسلامی به وسیله همین جوانان را خطاب قرار دادند تا خودشان تحقیق کرده و تصمیم بگیرند. وی اظهار کرد: امروز داعش با نام اسلام در حال فعالیت در تمام جهان است که امام خامنه ای(مدظله العالی) در نامه شان به جوانان غربی فرمودند که نسخه نجات شما اسلام ناب محمدی(ص) است. امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: جوانان ما بدانند که سربازان ولایت، دین، قرآن و اسلام هستند ولی نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غربی را نیز باید بخوانند و از سوی دیگر نیز برای ترویج آن تلاش کنند تا اسلام را نجات دهند. حجت الاسلام در پایان ضمن بیان اینکه داشتن سلاح اتمی توسط ایران یک ادعا توسط غربی ها است گفت: دولت و مسئولین ما باید هوشیار باشند که به تخفیف پرونده PMD راضی نباشند، اگر این پرونده بسته شد آن زمان است که می توانیم بگوییم فعالیتی کرده ایم ولی اگر این پرونده بسته نشود و اعلام تعلیق یا تحفیف شود یعنی اینکه راه نفوذ برای دشمنان ما باز مانده است.   رودهن؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا مدیح ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رودهن با اشاره به اینکه حفظ اصل دین، اجرای دین و پیاده شدن دین مسئولیت ما می‌باشد، اظهار کرد: جلوگیری از تحریف در دین بسیار مهم است و یک خصلت زشتی که یهود داشتند، حقایق را تحریف می‌کردند و حقیقت را می‌پوشاندند و چیزهای دروغ را به عنوان حقیقت به خورد مردم می‌دادند و قرآن آن‌ها را سرزنش کرده است و ما به عنوان مسلمان، باید مانع این تحریف شویم. وی افزود: در طول ۱۴۰۰ سال، حوزه‌های علمیه و علما این وظیفه را به خوبی انجام دادند و اگر خرافات به دین اضافه کنیم، اگر از دین تفسیر روشن‌فکری بیمار را وارد دین کنیم، وظیفه خود را انجام نداده‌ایم و دین به همان پاکی و زلالتی که در زمان پیامبر بوده است، باید تا قیامت باقی بماند. مدیح خاطرنشان کرد: عده‌ای با آوردن این جمله که به نظر من باید این حکم اینگونه شود، خود عامل تحریف می‌شوند و این جمله اشتباه است و باید نظر خدا، پیامبر خدا، کتاب خدا و ولی خدا را باید بدانیم که نتیجه این دست تحریف‌ها، تفکراتی همچون وهابیت و بهاییت می‌شود و طلاب در حوزه علمیه نیز وظیفه دارند دین را بیاموزند و جلوی تحریف دین را بگیرند. امام جمعه بخش رودهن گفت: ۱۴۰۰ سال است که یک سر سوزن دین اسلام تحریف نشده است و هیچ دین آسمانی اینگونه نبوده است و این به برکت وجود امام بعد از پیامبر بوده ایت که ۱۲ امام دارد که یکی پس از دیگری از زمان رحلت پیامبر اسلام برای حفظ دین کوشیده‌اند و تا قیام قیامت نیز ادامه خواهد داشت و در زمان غیبت امام زمان (عج)، حوزه‌های علمیه این مسئولیت را بر عهده گرفته‌اند تا تحریفی اتفاق نیفتد. وی با اشاره به اینکه دفاع در برابر شبه افکنی‌هایی که ایجاد می‌شود، دیگر وظیفه دینی ما هستند، تاکید کرد: از ابتدای اسلام، دشمنان ما به علت اینکه نمی‌توانستند در برابر منطق دین ما بایستند، شبهه افکنی می‌کردند و الان هم همینطور است و شبهه افکنی در اصول دین، وحی وشان نزول همچون سلمان رشدی و گاهی در برابر فروع دین مانند چرا نماز صبح دو رکعت است، از شبهه افکنی‌های دشمنان اسلام است و ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم جلوی همه این‌ها بایستیم. مدیح افزود: متاسفانه در فضای مجازی بیشترین چیزی که رونق دارد، شبهه در دین اسلام است و شبهه مانند خوره و کرمی است که بر جان دین انسان می‌افتد و باید در برابر شبهه، محکم ایستاد و جلوگیری کرد تا دین اسلام بی مغز و محتوا نشود و دغدغه این موضوع را داشتن از اصلی‌ترین وظایف مسلمانان است. امام جمعه رودهن، جلوگیری از هرگونه فرقه‌گرایی را وظیفه بعدی ما در برابر دین خدا است و خاطرنشان کرد: دین و قرآن و پیامبر و امامان همه یکی هستند و هر گونه فرقه‌افکنی در دین، خیانت دین است و فرقه‌ها معمولا دست‌ساز دشمن است و باید در جلوگیری از آن هوشیار بود. وی اربعین حسینی را بزرگترین تجمع حسینی در طول تاریخ و بزرگترین قدرت‌نمایی شیعه دانست و تاکید کرد: همه دنیا خودشان بکشند، ۲۶ میلیون آدم را نمی‌توانند در این فاصله یک جا جمع کنند و معجزه امام حسین (ع) این بود که حدود ۳۰ میلیون نفر بدون هیچ حادثه‌ای در این همایش و کنگره بزرگ حضور پیدا می‌کنند و در اینجا انسان برکت معنویت و شیعه را مشاهده می‌کند. مدیح گفت: وهابی‌ها، برای مدیریت دو میلیون نفر، موجب آسیب دیدن پنج هزار نفر شدند و در آمریکا، یکسال ۳۵۵ نفر ترور داشته است و خدا را باید شاکر باشیم و این دست عنایت امام حسین (ع) را نشان داد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =