وزارت‎بهداشت درراستای افزایش ازدواج‌وکاهش طلاق اقدامی انجام نداده است

خزعلی گفت: وزارت بهداشت و وزارت دادگستری به ترتیب کمترین و بیشترین اقدامات را در راستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق انجام داده اند و سازمان بهزیستی هنوز برنامه منظم انجام مشاوره ازدواج را عملیاتی نکرده است.

به گزارش تهران نیوز؛ کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به جلسات مختلف کارگروه کاهش طلاق و افزایش ازدواج شورای عالی انقلاب فرهنگی با دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: تمامی دستگاه‌های مسئول در امر ازدواج و طلاق مسئول اند برنامه‌های خود را برای کم کردن آمار طلاق و افزایش میزان ازدواج در کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهند اما تاکنون این جلسات به نتایج مثبتی نرسیده است.
وی افزود: تدوین برنامه‌های مختلف برای دستگاه ها توسط کارگروه کاهش طلاق و افزایش ازدواج صورت گرفته است، اما دستگاه‌های اجرایی و برخی وزارتخانه‌ها در مقابل تغییر سیاست‌های پیشین مقاومت می‌کنند. خزعلی ادامه داد: وزارت بهداشت و وزارت دادگستری به ترتیب کمترین و بیشترین اقدامات را در راستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق انجام داده اند و سازمان بهزیستی هنوز برنامه منظم انجام مشاوره ازدواج را عملیاتی نکرده است. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: ارائه مشاوره‌های پیش از طلاق در جهت تحکیم مجدد خانواده‌ها تاحدودی عملیاتی شده است، اما هنوز فاصله زیادی تا تغییر سیاست‌های پیشین و اجرای برنامه‌های جدید کاهش طلاق داریم. وی گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های اجرایی خود را در زمان مقرر به کارگروه کاهش طلاق ارائه می‌دادند، در فاصله زمانی ۶ ماهه می‌توانستیم شاهد نتایج عملی در کاهش طلاق و افزایش ازدواج باشیم اما با روند کند فعلی در فاصله زمانی میان مدت یک تا دو ساله و حتی بازه زمانی بلندمدت چشم اندازی از موفقیت طرح دیده نمی‌شود. خزعلی تاکید کرد: وقتی دستگاه‌های مسئول برنامه‌های خود را به کارگروه ارائه دهند و این برنامه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد لازم‌الاجراست و کوتاهی در اجرای آن تخلف محسوب می‌شود.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =