۷۰ درصد ظرفیت کارخانه های تولیدی کشور غیر فعال است/برای تحقق رونق اقتصادی از واردات بی رویه جلوگیری شود

عضو فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون کارخانه های تولیدی با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، گفت: برای ایجاد رونق اقتصادی باید از واردات بی رویه جلوگیری شود.

محمد حسین قربانی، عضو فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ با اشاره به فرجام برجام، گفت: نگاه اقتصادی تولید محور در کشور وجود ندارد از این رو مسئولان باید اراده کنند تا کشتی به گل نشسته تولید کالای داخلی را حرکت دهند.
وی با بیان اینکه جمع بندی بودجه در حد مطلوب نبوده است، تصریح کرد: برای رهایی از بودجه وابسته به نفت باید به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.
قربانی ضمن تاکید بر اینکه محقق شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی منوط به شرایط تحریم و پسا تحریم نیست، اظهار کرد: مسئولان باید برای رونق اقتصادی اقدام های مستمر انجام دهند.
عضو فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه تولید کالا در کشورمان اصلا به صرفه نیست، افزود: بالا بودن سود بانکی، واردات کالاهای قاچاق و بی توجهی به تولید از عوامل این مهم محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه هم اکنون کارخانه های تولیدی با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، ادامه داد: برای ایجاد رونق اقتصادی باید از واردات بی رویه جلوگیری شود و سیستم بانکی نیز به تولید کنندگان کمک کند.
قربانی با تاکید بر اینکه باید نگاه ملی به محصولات داخلی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه کشورمان به بهشت کالاهای قاچاق تبدیل شده است از این رو باید در دولت اراده قوی جهت مبارزه با قاچاق ایجاد شود.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =