نمایندگان آمریکا به دنبال جایگزینی برای تحریم ها هستند/ دولت اقتصادمقاومتی را از شعار به عمل تبدیل کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان آمریکا به دنبال جایگزینی تحریم ها بر علیه کشورمان هستند، گفت: برای مقابله با اقدامات آمریکایی ها، دولتمردان یازدهم باید اقتصاد مقاومتی را نه در حد شعار بلکه واقعی عملی کنند تا اثر آن سر سفره مردم حس شود.

احمد بخشایش اردستانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ در واکنش به طرح دشوار کردن رفع تحریم‌ های ایران که توسط مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است، گفت: اقدامات آمریکایی ها در رابطه با برجام، صرفا دعوای انتخاباتی بین حزب دموکرات و جمهوری خواه است.
وی با بیان اینکه صهیونیست ها لابی قوی در بین جامعه آمریکا خصوصا حزب جمهوری خواه دارند، اظهار کرد: بر این اساس کنگره آمریکا با کمک لابی صهیونیست ها، طرح هایی پیشنهاد می دهد که موجب تحریم شدن کشورمان شود.
بخشایش اردستانی ضمن اشاره به اینکه عربستان ها و اسرائیلی ها از تحریم شدن کشورمان توسط آمریکایی ها خوشحال می شوند، ادامه داد: در این میان ایالات متحده آمریکا نیز در پی تحریم کشورمان، نفت ارزان قیمت از عربستان تهیه می کند و سلاح به این کشور میفروشد و اسرائیلی ها نیز در امور مختلف به آمریکایی ها کمک می دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گره تحریم های کشورمان باز شده، از این رو نمایندگان آمریکا به دنبال جایگزینی تحریم ها هستند، تصریح کرد: قطعا در صورت بروز مشکلی آمریکایی ها هستند که برجام را زیر سوال می برند، زیرا ایرانی ها همیشه بر عهد خود پایبند بوده اند.
وی با بیان اینکه آمریکا دشمنی مشترک برای همه مردم کشورمان است، گفت: برای مقابله با اقدامات این کشور، باید گفتمان سازی کرد.
بخشایش اردستانی با اشاره به اینکه اکثر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مخالف ایران هستند و بر همین مبنا اطلاعات اشتباه به مردمشان ارائه می کنند، ادامه داد: آمریکایی ها به دنبال ایجاد دشمن مشترک برای مردم کشورشان هستند لذا ایران را به عنوان یک دشمن قدرتمند به مردمشان معرفی می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی وجودشان را با فرد دیگری اثبات می کنند، افزود: برای جلوگیری از بروز چنین دیدگاهی باید غیریت سازی کرد.
وی با بیان اینکه دولت مردان یازدهم باید اقتصاد مقاومتی را نه در حد شعار بلکه واقعی عملی کنند، اظهار کرد: برخی وزرا از اقتصاد مقاومتی صحبت می کنند ولی فقط شعار است لذا اثر تحقق اقتصاد مقاومتی باید سر سفره مردم حس شود.
بخشایش اردستانی با بیان اینکه مردم باید انسجام ملی را حفظ کنند و انتخابات پیش رو می تواند به این مهم کمک کند، خاطر نشان کرد: وزارت خارجه کشورمان نیز برای مقابله با اقدامات آمریکایی ها باید دپیلماسی عمومی را سرلوحه کارش قرار دهد و در این میان از سفارتخانه ها و کنسولگری های کشورمان که با سیستم سنتی اداره می شوند کمک بگیرد.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =