درایت رهبری در نامگذاری سال ها دشمنان را ناکام گذاشت/ سوریه نباید به حمایت‌های مقطعی روسیه امید ببندد/ حزب الله لبنان پاک ترین گروه عرب زبان است

امامان جمعه شهرستان های استان تهران نامگذاری هر ساله از سوی مقام معظم رهبری را بر آب کننده نقشه های شوم دشمنان عنوان داشتند.

به گزارش تهران نیوز ، امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های آخرین نماز جمعه در سال ۱۳۹۴ به بیان وقایع مهم در سال گذشته و ابعاد مختلف اجتماعی و سیاسی در کشور و جهان برای نمازگزاران پرداختند. در ادامه مشروح خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان تهران را ملاحظه می فرمائید. رباط کریم؛ حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه شهرستان رباط کریم، در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر ضمن تبریک عید نوروز و باستانی به تمام مردم، اظهار کرد: در سال جدید افرادی که وضع مالی نسبتا خوبی دارند باید از مستمندان حمایت کنند.

وی افزود: کدورت ها تبدیل به آشتی شود، بستگان باید با همدیگر رفت و آمد کنند و ازکدورت ها دوری کنند.

امام جمعه رباط کریم ابراز کرد: اگر در خانواده های شما، ایثارگر، جانباز و شهدا وجود دارند حتما باید از آن ها دیدن کرد و این خداوند را خرسند می کند.

وی افزود: به تعبیر بنیانگذار انقلاب دین واقعی آن است که انسان ها رضای خداوند را کسب کنند، براین اساس باید گفت لباس نو پوشیدن و هزینه های گزاف نمی تواند عید واقعی را برای ما رقم بزند.

حجت الاسلام محمدی نژاد عنوان کرد: انسان ها باید در زندگی شکرگزار خدای متعال باشند، شاکر نبودن می تواند سلامتی را بگیرد و آن وقت باید هزینه های بسیاری پرداخت کرد.

وی با اشاره به روز وفات حضرت ام البنین(ع)، اظهار کرد: این روز متعلق به گرامیداشت  مادران و همسران شهدا است، اینها تلاش بسیاری برای انقلاب کرده اند و باید قدردان و زحمات آن ها باشیم.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به نفوذ بسیار بالای ایران در غرب آسیا ابراز کرد: سال ۹۴ با اقتدار نیروهای نظامی ما، توانستیم در غرب آسیا نفوذ کنیم و به دیگر کشورها نیز انقلاب اسلامی صادر شود.

وی ادامه داد: دستگیری سربازان متجاوز آمریکایی درس بزرگی به آمریکایی ها داد، ان ها بر این باور بودند پس از برجام ایران ساکت می ماند اما برادران سپاه سربازان آمریکایی را خوار کردند.

امام جمعه رباط کریم تأکید کرد: دولت باید سودهای بانکی را کاهش دهد و در جهت قدرتمند کردن تولید در کشور تلاش نماید و چشممان به خارج از کشور نباشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت قراردادهای محرمانه ای را با کشورهای خارجی می بندد و آن وقت مردم و مجلس ایران نباید خبری داشته باشند، سال جدید باید شکوفایی اقتصاد مقاومتی باشد.

  دماوند؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید فضل‌الله سادات نسب در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به لزوم اهمیت به مسائل معنوی و اخلاقی کودکان از همان دوران کودکی، اظهار کرد: در کنار دغدغه برای کار و تلاش فرزندان، دغدغه برای مسائل معنوی فرزندان نیز بسیار مهم است و در احادیث، آموزش نماز به کودکان از کودکی، توصیه‌شده است. وی با بیان گوشه‌هایی از دیدار طلاب با رهبر انقلاب و مطرح کردن نقش حوزه در پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: دو جریان مبارزات در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها، برای ایجاد تحول در ایران وجود داشت که فراگیری حوزه علمیه از فراگیری محیط دانشگاه بیشتر بوده است و باعث گسترش مبارزه از محیط دانشگاه و حوزه‌ها، به سطح همه مردم شد. سادات نسب ضمن تبریک عید نوروز و لزوم پاسداشت این سنت نیکو، خاطرنشان کرد: همان‌طور که از زندگی مادی غبار می‌زداییم از قلوب و دل‌ها نیز باید غبار را بزداییم و با کنار گذاشتن کینه‌ها و صله‌رحم نمودن با خویشان و آشنایان، به توصیه قرآنی عمل کنیم که قطع رحم در قرآن مذموم است. امام‌جمعه موقت دماوند دستگیری از ایتام و نیازمندان را دیگر موضوع مورد اهمیت در آستانه سال نو برشمرد و تأکید کرد: شاید افرادی را ببینیم که در ظاهر اغنا باشند و در اصل نیازمند باشند؛ نباید این افراد را از یاد ببریم و در حد وسع خودمان، به این افراد کمک و دستگیری کنیم. وی با تشکر از پلیس شرق استان تهران در دستگیری سارقان یک میلیارد پول در شهرستان پردیس و کشف ۱۳ قبضه اسلحه، از تلاش مأموران نیروی انتظامی شهرستان‌های دماوند و پردیس، تشکر و قدردانی کرد و تصریح کرد: مجاهدت این عزیزان در طول سال و حتی ایام تعطیل از جمله نوروز، باعث شده است که ما در آسایش و امنیت باشیم. لازم به ذکر است در حاشیه نماز جمعه این هفته، ویژه نامه نوروزی معاونت اجتماعی-فرهنگی نیروی انتظامی دی بین نمازگزاران، توزیع شد.   شهرقدس؛ سید ابوالقاسم میر احمدی امام‌جمعه شهرستان قدس در آخرین نماز جمعه این شهرستان در سال ۹۴ بیان کرد: با مروری بر شعار رهبری که در آغاز سال ۹۴ عنوان کردند این موضوع را باید گفت که به‌واقع این موضوع تأثیرات بسیاری را به دنبال داشت و این همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت موجب شد اتفاقات بسیار ارزنده‌ای در کشور رخ دهد.

وی ادامه داد: این را باید عنوان کرد که شعار بر اساس مطالعات دقیق بوده است و رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) هرگاه سال را نام‌گذاری می‌کنند بر اساس نیازها و خواسته‌های آن سال در کشور این کار را انجام می‌دهند که با این درایت و تیزبینی دشمنان نتوانسته‌اند هیچ‌گاه خدشه‌ای به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کنند.

امام‌جمعه شهر قدس افزود: با توجه به این همدلی و هم‌زبانی که در کشور بین دولت ملت بود بسیاری از اتفاقات که استکبار در حال مدیریت کردن برای ضربه زدن به کشورمان بود از بین رفت و همچنین مشکلاتی که خون‌خوران جهانی در خصوص ایجاد تحریم‌ها در کناران تهدیداتی که با ایجاد کردن داعش و ...در منطقه می‌خواستند برای ما ایجاد کنند نیز ملت و دولت ایستادگی کردن این موارد نیز در سایه همدلی و هم‌زبانی ایجاد شد.

میر احمدی خاطرنشان کرد: مسئله بعد که باید به آن اشاره‌کنیم موضوع مذاکراتی است که بین ایران و پنج کشور دیگر بود و به‌هرحال اگر به نتیجه برسد پیروزی از آن مردم است چراکه استقامت کردند و اگر به نتیجه نرسد دشمن شروع به تبلیغات کردن و علیه ملت حرف زدن و شکاف ایجاد کردن است تا بتواند مردم را خلع سلاح کنند که این مهم را نیز همان‌طور که تا هم‌اینک شاهد هستیم با این همدلی و هم‌زبانی دولت ملت به نتیجه نرسیده است و هیچ‌گاه به نتیجه نخواهد رسید و ایجاد شکاف میان دولت و ملت را دشمنان به گور خواهند برد.

وی در ادامه گفت: مسئله‌ی دیگری که دشمنان به دنبال آن هستند که بتوانند با آن ملت را که استقامت کرده و در کنار دولت ایستاده است از پای دربیاورند کاهش قیمت نفت است که توسط عوامل خود در منطقه مانند عربستان آن را انجام دادند تا با این کار به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند و مردم را با مشکلاتی روبرو کنند که در این خصوص هم با هدایت‌های رهبری و بصیر بودن مردم دشمنان به خواسته‌های خود نرسیدند.

میر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با اعلام شعار سال با عنوان همدلی و هم‌زبانی میان دولت و ملت دشمنان در تمام نقشه‌هایی که چیده بودند ناکام شدند و درایت رهبری در نام‌گذاری سال‌ها همیشه تمام نقشه‌های استکبار را در نطفه خفه کرده است.

امام‌جمعه شهر قدس در ادامه گفت: نگاه چپ کردن و تعدی به حرم آل الله خط قرمز ما است و امروز به همین خاطر شهدای بسیاری را در این خصوص تا هم‌اینک تقدیم اسلام کرده‌ایم و این را دوباره میگوییم که به خاطر حفظ حرمت حرم آل الله از جان خودخواهیم گذشت و تعدی به آن‌ها خط قرمز ما است و تمام این کارها به این جهت است که دشمن می‌خواهد بین مسلمانان اختلاف‌افکنی کند و باید گفت که داعشی‌ها و امثال داعش دین و مذهب ندارند.

وی به نقش مؤثر سردار سلیمانی در تضعیف داعش که هم‌اینک شاهد آن هستیم در حال نابودی است بیان کرد: می‌توان گفت که نقش سردار رشید اسلام و یاور رهبری در بسیاری از مواردی که موجب می‌شد به دلیل حضور داعش و.. در منطقه خللی به امنیت و آرامش کشور وارد کند بسیار ارزنده است و این را نیز همه باید توجه داشته باشیم که دشمن در همه حال به دنبال فتنه‌انگیزی است و همه با حرکت با چراغ رهبری می‌توانیم از این فتنه‌ها به‌سلامت عبور کنیم.

میر احمدی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قدس که با حضور پرشور شهروندان شهر قدس روبرو شد گفت: خودم و همه شما نماز گذاران را به رعایت حدود الهی و تقوا دعوت می‌کنم چراکه در پایان همین تقوا است که موجبات آرامش و عزت را در دنیا و آخرت فراهم خواهد کرد.

امام‌جمعه شهر قدس ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید عنوان کرد: بهتر است در کنار نو کردن و خانه‌تکانی‌هایی که انجام می‌شود عموم مردم نیز با فرارسیدن یال نو خانه دل را تکان داده و کدورت‌ها را دور بریزند و دیدارها را تازه و نو کنند چراکه بسیار ثواب در خصوص صله‌رحم عنوان‌شده است.

وی گفت: شهروندان و عموم مردم بهتر است برنامه‌های سال جدید خود را با هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام دهند تا بهترین بهره را در این خصوص ببرند و در تمام امورات خود توجه داشته باشند که برنامه‌هایشان همواره همراه با رعایت تمام موازین اسلامی باشد.

میر احمدی عنوان کرد: یکی دیگر از مواردی که لازم است برای آحاد جامعه عنوان کنم این است که در ایام تعطیلات و نوروز و سرتاسر سال لازم است که توجه ویژه‌ای به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی داشته باشند و در همه حال مراقب باشند که موجبات زحمت و ناراحتی هم‌وطنان خود را فراهم نکنند و با بی احتیاطی موجب نشوند که اتفاقتی جبران‌ناپذیر بی افتد که امید است این نکته را هم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

امام‌جمعه شهر قدس افزود: ایام عید و دیدوبازدیدها و صله‌رحم در تعطیلات لازم است که به نحو احسنت انجام شود نو موجب شود که شهروندان برای آغاز سالی پر از تلاش و بهروزی باروحیه‌ای مضاعف وارد شوند نه اینکه در همان آغاز سال اتفاقی رخ دهد که مشکلات بسیاری را برایشان فراهم کند و این در سایه رعایت و توجه عموم جامعه فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: در روزهای پایانی سال و ایام عید شهروندان در زان مسافرت‌ها حتماً توجه داشته باشند که خانه خود را به دست افرادی معتمد بسپارند که مشکلی برایشان رخ ندهد البته در ایام عید نوروز نیروی انتظامی که در همه حال در تلاشش برای تأمین امنیت است اقدامات لازم را انجام خواهد داد اما شهروندان نیز می‌توانند با تعامل نگذارند اتفاقی بی افتد.

میر احمدی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین به دومرحله‌ای شدن انتخابات در غرب استان تهران اشاره داشت و عنوان کرد: مردم همیشه درصحنه بوده پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و امیدواریم مرحله دوم که در ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ برگزار خواهد شد نیز با حضور خود حماسه‌آفرینی کنند.

شهرری؛ حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های آخرین جمعه سال ۹۴ ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: صله رحم یکی از مصادیق تقوای الهی است چنانکه دیدار و رسیدگی به نزدیکان و خویشان بارها توسط معصومین سفارش شده است.

شاهچراغی با اشاره به فرارسیدن سال نو هجری شمسی و آغاز فصل بهار اظهار داشت: بر طبق احادیث ائمه و معصومین(ع)، عید واقعی روزی است که انسان در آن روز مرتکب گناه نشود و مردم باید مراقب باشند تا در این ایام مرتکب گناه و معصیت نشوند. وی ادامه داد: عید نوروز بهانه ای است تا سفارشاتی که در دین اسلام مانند صله رحم و توجه به نظافت و پاکیزگی فردی و اجتماعی تاکید شده است، جهت رعایت سبک زندگی مناسب انجام شود. امام جمعه شهرری تصریح کرد: در سال ۹۴ شاهد اتفاقات خوب و بدی در کشور بودیم که ملت ایران را درگیر کرد که از جمله اتفاقات خوب حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند و از حوادث ناگواری که رخ داد، کشته شدن حجاج ایرانی در فاجعه منا بود. شاهچراغی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سال ۹۴ بیانات مختلف و زیادی را تاکید کردند، افزود: تاکید ایشان بر دقت برای مقابله با نفوذ دشمن از جمله تاکیدات ایشان است و مسئولان باید مراقب باشند تا با عمل به منویات ایشان، خواسته های دشمن را در کشور تکرار و پیگیری نکنند. وی با بیان اینکه نفوذ یک کودتای خاموش است، تاکید کرد: باید مراقب مصادیق نفوذ از جمله فساد اقتصادی، بدحجابی و معضلات فرهنگی مرتبط و سست شدن در مقابله با استکبار از جمله کمرنگ شدن شعار مرگ بر آمریکا بود. شاهچراغی انقلابی بودن و انقلابی ماندن را از دیگر تاکیدات رهبری در سال ۹۴ ذکر کرد و افزود: ایشان از همه مردم و نهادهای کشور از جمله مجلس خبرگان خواستند که انقلابی فکر کرده و عمل کنند. امام جمعه شهرری با بیان اینکه سوریه باید همچنان به مقاومت و مبارزه علیه تروریسم ادامه دهد، عنوان کرد: سوریه نباید در راه مقاومت و مبارزه خود به حمایت‌های مقطعی کشورهایی مانند روسیه توجه کند بلکه باید همواره به توان داخلی کشور خود متکی باشد.   باقرشهر؛ آیت الله سید احمد موسوی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی می تواند ما را به استقلال اقتصادی برساند، اظهار داشت: پیشرفت ظاهری از طریق واردات کالاها به ضرر مردم است. خطیب جمعه بخش کهریزک در بخش اول سخنان خود مطابق هفته های گذشته ضمن دعوت به تقوای الهی، به شرح دعای امام زمان(عج) پرداخت و اظهار داشت: خواسته اهل بیت و امام زمان(عج) از تمام مومنان و مسلمانان این است که دست خود را هیچگاه به ظلم و ستم آلوده نکرده و با تقوا باشند. وی با اشاره به یک حدیث قدسی در این زمینه افزود: امام باقر(ع) در شرح این حدیث قدسی، اولیاء خدا را به انتقام الهی از ظالمان و ستمگران مژده داده و فرموده اند که یکی از مصادیق انتقام الهی مسلط کردن ستمگرانی بزرگتر و قوی تر بر دیگر ظالمان می باشد. وی افزود: در تاریخ هم مصادیق انتقام الهی کاملا موجود است و به طور مثال ستمگران بنی امیه پس از مدت ها ظلم و ستمی که به مردم آن زمان روا داشتند، با مسلط شدن ستمگران بنی عباس بر آنان، موردظلم قرار گرفتند. سید احمد موسوی در بخش دیگری از خطبه اول، حزب الله لبنان را پاک ترین گروه عرب زیان مسلمانان دانست و اظهار داشت: حزب اللهی که در حال مبارزه با صهیونیست و یهودیان است، حزب اللهی که در حال دفاع از مردم مظلوم سوریه، لبنان و فلسطین است؛ از طریق حکومت سفاک و ستمگر آل سعود و سایر هم پیمانانش در اتحادیه عرب به تروریست متهم می شود که این اوج وقاحت آنان را می رساند. وی تمام مسلمانان عالم را به قیام و فریاد علیه حکومت عربستان و آل سعود جنایتکار دعوت کرد و گفت: در شرایط امروزی سکوت هر مسلمانی خیانت به قرآن و اسلام است و باید با الگوگیری از گروه هایی مثل حزب الله به مبارزه با آل سعود و سایر همپیمانانش بپردازیم. خطیب جمعه بخش کهریزک در خطبه دوم خود به شرح دعای «یا مقلب القلوب و الابصار» پرداخت و فرارسیدن سال نو را به همه مردم ایران به ویژه مردم شریف بخش کهریزک تبریک گفت و برای همه آنان صحت و سلامتی آرزو کرد. موسوی با بیان اینکه در این ایام باید به ارزش های اسلامی احترام گذاشته و از ضد ارزش ها فاصله بگیریم، گفت: صله رحم، نظافت و خانه تکانی منازل، نظافت و غبارروبی درونی و همچنین عیدی و هدیه دادن از همین ارزش های نیکو است. وی با تاکید بر رعایت حلال و حرام در بازدیدهای نوروزی اظهار داشت: باید با رعایت حجاب و عفت وحیا در این ایام به توسع و گسترش فرهنگ فاطمی در شهر و روستاهای خود کمک نمائیم زیرا فرهنگ ما ، فرهنگی فاطمی است. امام جمعه باقرشهر در بخش پایانی سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در دیدار با اعضای خبرگان اشاره داشت و گفت: انتخابات هفتم اسفند یک انتخابات کاملا رقابتی بود زیرا همه جناح ها و گروه ها با کارها و عناوین گوناگون در آن شرکت داشته و این نشان از آزادی کامل و فضای رقابت گونه انتخابات است. وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای در تلاشند تا با زیر سوال بردن انتخابات و بکاربردن جملاتی مانند«انتخابات ایران از قبل تعیین شده است» اصل انتخابات را زیر سوال ببرند؛درحالی که افتخار نظام جمهوری اسلامی به برگزاری همین انتخابات آزاد است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری حضور حضرات آیات یزدی و مصباح در مجلس خبرگان را موجب وزانت این مجلس ونبودن آن ها را خسارت برای مجلس خبرگان دانستند که این جمله نشان از اوج بزرگی و عظمت این دو عالم است. سید احمد موسوی اولویت های اصلی کشور را نیز اقتصاد مقاومتی، ادامه حرکت پرشتاب علمی کشور و مصون سازی فرهنگی کشور،ملت و جوانان دانست و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی می تواند موجب استقلال اقتصادی ما شود. وی تصریح کرد: پیشرفت کشور نیز باید عمیق، مستحکم و مبتنی بر پایه های درونی کشور باشد و پیشرفت ظاهری از طریق واردات کالاها به ضرر مردم خواهد بود. گفتنی است آخرین نماز جمعه سال ۹۴ بخش کهریزک مطابق هفته های گذشته با حضور پرشور مردم شهید پرور باقرشهر و کهریزک و همچنین ابوطالب بقرایی عضو شورای اسلامی باقرشهر و قاسم صالح مقدم رئیس اداره ثبت احوال بخش کهریزک برگزار شد. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =