چرا مجلس باید آخرین جایی باشد که FATF را بررسی می‌کند/ رئیس مجلس در بزنگاه‌های حساس برای رعایت شان مجلس ورود پیدا کند

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چرا مجلس باید آخرین جایی باشد که FATF را بررسی می‌‌کند و درخواست من از رئیس مجلس این است که در این بزنگاه‌های حساس در جهت رعایت شان مجلس ورود پیدا کند.

به گزارش تهران نیوز ،حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری در جلسه علنی امروز مجلس در ارتباط با قراردادهای مالی (FATF) گفت: ما در مورد مبارزه با پولشویی قوانینی در گذشته داریم که بسیار مفید و مطلوب است و هر قانونی که در این راستا موثر باشد طبیعی است که موضع ما حمایت از آن است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هم قربانی تروریسم بوده و هم در مقابله با تروریسم قوانینی را وضع کرده و هرجا که صادقانه در مقابله با تروریسم و بدون تقسیم کردن آن به خوب و بد قدمی برداشته شده جمهوری اسلامی ایران از آن حرکت حمایت کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در دولت‌های گذشته تلاش برای خروج نام ایران از لیست سیاه انجام شده و این اقدام مورد حمایت است و در دولت فعلی نیز هر اقدامی دراین زمینه صورت گیرد جای تقدیر و تشکر دارد.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: اما آنچه که تفاوت دارد در دولت‌های گذشته مذاکره برای خروج از لیست سیاه بوده اما امروز ما تعهداتی را در این زمینه ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: جا داشت که قبل از اینکه این موضوع به نقل و نقل محافل مختلف تبدیل شود و دفتر رهبری شورای عالی امنیت ملی و همه جا را درگیر خود کند این موضوع قبل از رسانه‌ای شدن و جهانی شدن مورد وفاق قرار می‌گرفت که نظام به یک جمع‌بندی کلی در مورد آن برسد و بعد خودزنی‌ها شروع شود.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: چرا مجلس شورای اسلامی باید آخرین جایگاهی باشد که به این موضوع بپردازد. مجلس اگر بخواهد نقش خود را ایفا کند پیش از این امور این مسائل را مورد رسیدگی قرار دهد که این اشفتگی چهره‌ای بد از جمهوری اسلامی در دنیا به نمایش نگذارد.

ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: درخواست من از رئیس‌ مجلس این است که در این بزنگاه‌های حساس در جهت رعایت شان و نقش و رسالت مجلس ورود پیدا کند و نقش اصلی ایفا شود.

  انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =