باید زمینه ترغیب مردم به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تسهیل شود

فرماندار شهرستان قرچک به ضرورت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جوامع مختلف اشاره کرد و این آموزش‌ها را مکمل آموزش‌های رسمی دانست و گفت: باید زمینه ترغیب مردم به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تسهیل شود.

به گزارش « تهران نیوز » ؛ مسعود مرسل‌پور در جشن مهارت آموختگان مراکز فنی و حرفه‌ای جنوب شرق استان تهران اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جنبه علمی و کاربردی دارند و علم و عمل را در هم می‌آمیزد، چنانچه علم آموزی تئوریک همراه مهارت‌های کاربردی نباشد توفیق چندانی ندارد.

وی با اشاره به این‌که ویژگی مثبت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارت آموزی در عمل است، گفت: اگر بخواهیم در جامعه در رقابت با دنیا توفیقاتی به‌دست آوریم باید شیوه فنی و حرفه‌ای را دنبال کند.

این مسئول افزود: باید تدبیری اندیشیده شود که ورود به این آموزش‌ها آسان باشد و جاذبه‌هایی ایجاد شود و هم شرایطی فراهم کنند کسانی که فارغ التحصیل می‌شوند در جامعه معطل نباشند.

وی یادآور شد: در قرچک به‌عنوان چهارمین شهرستان پرتراکم تهران علی‌رغم تمام تلاش‌ها، آموزش فنی و حرفه‌ای از نظر فراگیر بودن، تاثیرگذاری و ترغیب افراد به این آموزش‌ها بنا به مسائل اداری و بوروکراسی مطلوب نیست.

فرماندار قرچک تهران نیوز

مرسل‌پور گفت: انتظار داریم ارتقای کمی و کیفی آموزش‌ها در سطح شهرستان بیشتر شود.

وی به موضوع انتخابات سال ۹۶ اشاره کرد و خواستار تلاش همگانی برای حضور حداکثری مردم در این رویداد مهم شد.

گفتنی است؛ جشن مهارت آموختگان مراکز فنی و حرفه‌ای جنوب شرق استان تهران با حضور رحمت‌الله رحمتی قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تهرانیان مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌‌ای استان تهران، مسعود مرسل‌پور فرماندار قرچک، کرم محمدی فرماندار پیشوا و مهدی مبشر رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای قرچک در کانون ملائک برگزار شد که طی آن از ۳۱ نفر تجلیل به‌عمل آمد.

شایان ذکر است؛ در پایان مراسم از فرمانداران شهرستان‌های قرچک و پیشوا از سوی قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =