توسط مامورین مرکز بازرسی ستاد صیانت از آثار هنری 32 هزار كپي غير مجاز فيلم در شهرستانهاي ورامين، پاكدشت،شهريار و اسلامشهر کشف شد.

به گزارش خبرنگار آفتاب ری طی عملیات گسترده در دو روز گذشته تعداد 32 هزار انواع کپی فیلم‌های روز نمایش خانگی، بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن‌های دارای مجوز که به صورت غیرمجاز و به منظور آسیب‌زدن به صنعت فرهنگی کشور وارد بازار شده بود در شهرستان‌هایی چون پاکدشت، ورامین، اسلامشهر و شهریار توسط مامورین مرکز بازرسی ستاد صیانت از آثار هنری جمع‌ آوری شد.

جابری انصاری دبیر ستاد صیانت از آثار فرهنگی و هنری در این ارتباط گفت: به نظر بنده علاوه‌بر لوایح قانونی بازدارنده و جرم تلقی شدن کپی آثار مجاز فرهنگی کشور، باید قیمت خام لوح فشرده که به علت ارزان بودن به‌وفور در اختیار متخلفان این حوزه است، افزایش یابد.

پدیده قاچاق آثار سینمایی مدتی است که در تهران دوباره باب شده است و بیشتر فیلم‌های سینمایی که وارد شبکه خانگی می‌شوند در کمتر از یک روز به صورت کپی غیرمجاز وارد بازار می‌شود.

البته کپی غیرمجاز آثار سینمایی در شهرستان‌ها به‌زعم مدیران موسسات شبکه نمایش خانگی از مدت‌ها پیش وجود دارد و تا کنون در این ارتباط هیچ حرکتی صورت نگرفته است و غیرقابل کنترل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =