مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری بیش از 13 هزار دوره آموزشی برای اولیاء و مربیان طی سال تحصیلی گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، رحیم زمانی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت و هفته انجمن اولیاء و مربیان، اظهار داشت: خداوند متعال می‌فرمایند «سرزمین پاک محصول پاک می‌دهد و سرزمین ناپاک محصول بد می‌دهد.»

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر اینکه فرزند صالح در مجموعه خانواده پاک تربیت می‌شود، ادامه داد: خانواده پاک زمینه را برای تربیت فرزندی شایسته فراهم می‌کند و خروجی چنین خانواده‌ای فرزندی با شاخص‌های بسیار خوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند «هیچ بنایی در اسلام معروف‌تر از بنای خانواده نیست.»

مطالب مطرح شده در خانواده و مدرسه باید مکمل هم باشند

زمانی با اشاره به قدمت شکل‌گیری انجمن اولیاء و مربیان، بیان داشت: بیش از 60 سال است که از برنامه‌ریزی و تأسیس بنای مجموعه انجمن اولیاء و مربیان در آموزش و پرورش می‌گذرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، انجمن اولیاء و مربیان را نخستین نهاد اجتماعی که تأمین‌کننده نیازهای اساسی خانواده و دانش‌آموزان است، برشمرد و تأکید کرد: مدرسه خانه دوم فرزندان این مرز و بوم است و مطالبی که در خانواده و مدرسه مطرح می‌شود باید تکمیل کننده یکدیگر باشد.

نقش مهم نویسندگان و محققان در آگاهی خانواده‌ها و تربیت فرزندان

وی متذکر شد: با توجه به موضوعاتی که امروز در دنیا مطرح است و موانعی که بر سر دانش‌آموزان است، خانواده‌ها باید با یک شرایط مطلوب اطلاعات و بصیرت نسبت به دانش‌آموزان و فرزندان خود مواجه و عکس‌العملی منطقی داشته باشند.

زمانی در ادامه نقش فعالیت نویسندگان و محققان در آگاه‌سازی خانواده‌ها و تربیت فرزندان را مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: قطعاً تلاش‌های نویسندگان و محققان در این راستا مثمرثمر است.

گزارش اداره‌کل آموزش و پرورش در زمینه انجمن اولیاء و مربیان

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره‌کل در شهرستان‌های استان تهران در ارتباط با انجمن اولیاء و مربیان پرداخت و عنوان کرد: 3 هزار و 197 مدرسه در شهرستان‌های استان تهران فعالیت می‌کنند که نیمی از آن‌ها در نوبت‌ بعد از ظهر تحصیل می‌کنند.

زمانی از فعالیت 3 هزار و 70 انجمن اولیاء و مربیان در مدارس شهرستان‌های استان تهران خبر داد و با اشاره به آماری از سال گذشته شهرستان‌های استان تهران در این ارتباط، ابراز داشت: 24 هزار و 672 سال تحصیلی گذشته در مدارس شهرستان‌های تهران عضو انجمن اولیا و مربیان بودند و در طول سال تحصیلی گذشته بیش از 5 هزار دوره آموزش عمومی بالغ بر هشت هزار دوره تخصصی برای آن‌ها برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان تصریح کرد: جلسات اولیاء و مربیان به‌صورت ماهانه در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =