ستاد مدیریت بحران منطقه 20 در آماده‌باش است

شهردار منطقه 20 از تمهیدات مدیریت شهری این منطقه در آستانه مراسم های مناسبتی ویژه روزهای چهارشنبه و پنج شنبه پایان سال خبرداد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ سید احمد صفوی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران با موضوع اقدامات پیشگیرانه و کاهش مخاطرات احتمالی مناسبت های پایان سال، گفت: ستاد مدیریت بحران منطقه 20 همزمان با روزهای چهارشنبه و پنج شنبه پایان سال در آماده باش کامل است و تمامی اعضاء در سالن بحران ساختمان مرکزی شهرداری مستقر هستند تا در صورت بروز حادثه و اتفاقات غیرمترقبه، سریع وارد عمل شوند.

صفوی با اشاره به اینکه در سال های اخیر در زمینه آگاه سازی شهروندان، فعالیت های متنوعی انجام شده است، افزود: دوره ها و کارگاه های آموزشی موجب ارتقاء آگاهی شهروندان از خطرات ناشی از کم توجهی های احتمالی شده است و با برنامه های هدفمند آموزشی در مدارس، مراکز فرهنگی و سراهای محله، لزوم رعایت نکات ایمنی به جمعیت جوان جامعه ارائه شده است.

* اجرای آموزش‌های هدفمند ویژه دانش آموزان

وی ارائه کارگاه های آموزشی در مدارس منتخب دارای شهردار مدرسه را یکی از طرح های آموزشی هر ساله مدیریت شهری برشمرد و گفت: علاوه بر آگاه سازی جامعه، تمامی مراکز امدادی، درمانی، و نظامی نیز با شناسایی نقاط خطر خیز، آمادگی لازم برای مدیریت بحران های احتمالی را دارند.

صفوی در خصوص فعالیت مدیریت شهری یادآور شد: انتقال به موقع زباله های شهری قابل اشتعال، جمع آوری سرشاخه ها، استقرار 146 دستگاه ماشین آلات، آماده باش بیش از 600 نیروی انسانی، گشت زنی تیم های رفع سد معبر و شناسایی نقاط حادثه خیز از جمله اقدامات در مراسم های مناسبتی پایان سال است.

* آماده‌سازی مسیرهای منتهی به بهشت زهرا (س)

وی به زیارتی بودن منطقه 20 نیز اشاره کرد و گفت: وجود 17 امامزاده واجب التکریم، حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و قرار گرفتن در مسیر بهشت زهرا(س) از جمله فاکتورهایی است که موجب حضور خیل عظیمی از شهروندان در روزهای پنج شنبه و جمعه پایان سال می شود که تمهیدات لازم ترافیکی برای سهولت تردد شهروندان اندیشیده شده است.

شهردار منطقه 20 در ادامه گفت: آماده سازی و بهسازی مسیرهای منتهی به بهشت زهرا (س) و آرامستان‌های موجود در منطقه نیز در دستور کار مدیریت شهری است تا شهروندان مراسم‌های ملی و آئینی پایان سال را در محیطی زیبا و متناسب با سال نو انجام دهند.

محمد تیمورخانی رئیس منطقه 7 عملیاتی آتش‌نشانی شهرداری تهران در خصوص آمادگی چهارشنبه پایان سال نیز یادآور شد: 43 اکیپ آتش‌نشان سیار برای کنترل به هنگام حادثه‌های احتمالی در منطقه 20 فعال خواهند بود و 600 نفر آتش‌نشان نیز آماده خدمت رسانی هستند تا در صورت نیاز، اتفاقات غیرمترقبه را به سرعت مدیریت کنند.

تیمورخانی ادامه داد: نیروهای آتش نشان در نقاط حادثه خیز شناسایی شده استقرار 100 درصدی دارند و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان پیش‌بینی شده است.

استقرار اورژانس‌های درمانی در نقاط مهم، آمادگی پایگاه‌های بسیج و مراکز نظامی و امدادی نیز از جمله مواردی بود که از سوی دیگر اعضاء ستاد مدیریت بحران در جلسه مطرح شد.

جلسه اقدامات پیشگیرانه و کاهش مخاطرات مناسبت های پایان سال با حضور شهردار منطقه، اعضاء ستاد مدیریت بحران و نمایندگان ادارات شهرری در سالن بحران ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 20 برگزار شد.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =