کلاهبرداری قالیشویی‌های غیرمجاز

رئیس اتحادیه قالیشویان کشور گفت: قالیشوهای غیر مجاز در ماه‌های آخر سال با پخش کارت و تراکت در منازل سعی در فریب مردم دارند و گاهی به دروغ "عضو رسمی اتحادیه" در تبلیغات خود درج می‌کنند و با نرخ‌های پایین‌تر از اتحادیه خدمات ارائه می‌کنند که به هیچ وجه مورد تایید نمی‌باشند.

حمید محمدی رئیس اتحادیه قالیشویان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز در قیمت خدمات این صنف در ایام منتهی به نوروز اظهار کرد:  قیمت خدمات قالیشویی بنا به دستور اتاق اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت تا اواخر فرودین سال 97 تغییر پیدا نمی‌کند و بر اساس این دستور با وجود گران شدن مواد شوینده، آب و غیره اتحادیه قیمت‌ها را تغییر نداده است. محمدی  تصریح کرد: طی سال های گذشته تعیین قیمت توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان انجام می شد اما طبق مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین قیمت به واحدهای صنفی واگذار و مقرر شد پس از قیمت گذاری، نرخ ها به اتحادیه ها مخابره شود تا آنالیز قیمت ها انجام شود و اگر موردی بود پیگیری شود. رئیس اتحادیه قالیشویان گفت:  قالیشوهای غیر مجاز در ماه‌های آخر سال با پخش کارت و تراکت در منازل سعی در فریب مردم دارند و گاهی به دروغ "عضو رسمی اتحادیه" در تبلیغات خود درج می‌کنند و با نرخ‌های پایین‌تر از اتحادیه خدمات ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه این قالیشویی‌ها خدمات بد ارائه می‌دهند، اضافه کرد: اتحادیه برای جلوگیری از فعالیت‌ این مراکز  پیگری‌های با وزارت صنعت، معدن و تجارت کرده است اما تا کنون موفق نشده‌ایم.

رئیس این اتحادیه بیان کرد: برخی از مواقع اتفاق افتاده که این قالیشویی‌ها فرش  را می‌برند و دیگر آن را برنمی‌گردانند، یا اینکه قالی را گربه شور می‌کنند و سبب ضربه زدن به این صنف و افرادی که در آن خدمت می‌کنند می‌شود.

محمدی در تشریح راهکاری جلوگیری از کلاهبرداری این مراکز گفت:  در ابتدا مردم برای شناخت مراکز مجاز می‌توانند به سایت اتحادیه قالیشویان مراجعه کنند و اسامی آن‌ها را در آنجا مشاهده کنند، همچنین قبل از تحویل قالی به قالیشویی می‌توانند با اتحادیه تماس بگیرند و تاییده آن مرکز را دریافت کنند.

راه به سایت اتحادیه قالشویان تهران مراجعه کنند یا تماس بگیرند با اتحادیه و قالیشئی مورد نظر را انتخاب کند و تایده از اتحادیه بگیرند مابقی غیر مجاز هستند و خیلی مشکل برای اتحادیه ایجاد میکنند و برای مردم هم مشکل ایجاد میکنند.

مدتی است که قالیشویی‌ها غیر مجاز در سطح شهر فعالیت می‌کنند و که خدمات خود را با قیمت پایین و نازل به مردم ارائه می‌دهند درحالی که این مراکز غیر مجاز و هیچ گونه مجوزی جهت فعالیت ندارند. مردم باید مراقب باشند و از دادن فرش‌های خود به این قالیشویی‌ها خوداری کنند.     انتهای پیام/*

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =