یکی از انتقادهای حسن روحانی پیش از انتخابات، عدم رعایت عدالت رسانه ای در برگزاری مناظره از سوی صدا و سیما برای افرادی بوده است که به آنها توسط رئیس جمهور وقت توهین شده است. روز گذشته محمود احمدی نژاد، رئیس دولت های نهم و دهم با اشاره به اتهاماتی که در گزارش صد روزه حسن روحانی به دولتش وارد شده است وی را به مناظره دعوت نمود که با واکنش های عجیب و متفاوتی همراه بوده است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري  دکتر حسن روحانی در زمان حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری پیش از انتخابات 24خرداد92 درخصوص شرایط مناظره در صدا و سیما و عدالت رسانه ای گفت:  صداوسیما باید شرایط مناظره را بین ما و دیگران را فراهم کند... ما میخواهیم صداوسیمایی داشته باشیم که اگر امشب به آقای الف توهین میشود فردا شرایط دفاع از خود برای او فراهم شود. وی همچنین این فرصت دفاع از خود را شرط عدالت در صدا و سیما دانست.

اما روز گذشته محمود احمدی نژاد، رئیس دولت های نهم و دهم با اشاره به اتهاماتی که در گزارش صد روزه حسن روحانی به دولتش وارد شده است وی را به مناظره دعوت نمود. این دعوت به مناظره اما با واکنش های مختلفی روبرو گردید.

اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور در این رابطه گفت:  مزاج احمدی‌نژاد با فضای آرام سازگاری ندارد و آقای احمدی‌نژاد همطراز آقای روحانی نیست؛ همچنین وی احمدی نژاد را به عدم صداقت و دادن آمار نادرست و با سیاسی کاری متهم نموده و در پایان افزود: من نه به عنوان نماینده دولت که به عنوان شخص اکبر ترکان حاضر به مناظره هستم.

همچنین محمدرضا صادق دیگر مشاور رئیس جمهور این دعوت به مناظره را بسیار عجیب توصیف کرد. وی ادعا کرد که آنچه روحانی در گزارش 100 روزه گفت، گوشه‌ای از واقعیات بود و این در حالی است که در هشت ساله گذشته فرصتی به کسی داده نمی‌شد، تا حتی نسبت به مطالبی که علیه ‌آنها مطرح می‌شد، توضیحی ارائه دهند.

حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم  واکنش های دولت را در خصوص دعوت به مناظره ای دوستانه عجیب دانست. وی گفت: باعث تعجب است که مجموعه اطرافیان آقای روحانی واکنش‌های خیلی تندی از خودشان نشان داده‌اند و حتی در مواردی توهین هم کرده‌اند.

وی افزود: اگر شما ادعا دارید که اطلاعاتتان درست است و به موارد مسلط هستید و آنچه که به مردم گفته‌اید، حقیقت بوده است، چرا اینقدر برآشفته شده‌ و وحشت کرده‌اید. اتفاقا شما باید استقبال کنید و فرصتی است برای اینکه حرف‌هایتان را در گزارش 100 روزه اثبات کنید.

بقایی در ادامه گفت: دعوت به مناظره به نوعی دعوت به پاسخگویی به افکار عمومی است. قضاوت را باید به عهده مردم بگذاریم. به هر حال دو رئیس‌جمهور سابق و فعلی با هم مکاتبه کرده‌اند، دیگران چرا وسط می‌آیند و برای طرفین تعیین تکلیف می‌کنند.

حال باید دید رئیس جمهور تدبیر و امید که پیش از انتخاب خود از صدا و سیما خواسته بود تا شرایط مناظره و دفاع از خود را برای همگان فراهم سازد، درباره این دعوت به مناظره و دفاع رئیس دولت های نهم و دهم از عملکرد خود چه تصمیمی خواهد گرفت و تا چه حد به وعده های انتخاباتی خود پایبند خواهد بود.

[video src="http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/videos/story/92-09/13/21.flv" width="600" height="360"]

منبع : فرهنگ نیوز

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =