به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «بولنت یلدرم» رئیس هیئت امداد رسانی و کمک های بشردوستانه ترکیه امروز چهارشنبه از موفقیت میانجیگری ترکیه و قطر برای انجام قرارداد مبادله بازداشت شدگان بین نظام سوریه و مخالفان (مسلح) خبر داد که براساس آن 2130 فرد بازداشتی در زندان‌های نظام سوریه از جمله شماری اتباع ترک در مقابل آزادی 48 ایرانی، آزاد می‌شوند.

وی تصریح کرد: قرارداد مبادله بازداشت شدگان در ساعات آینده در پایتخت سوریه بین نظام سوریه و مخالفان انجام می شود که براساس آن 48 ایرانی بازداشت شده در نزد مخالفان درمقابل آزادی 2130 نفر که بسیاری از آنها اتباع ترکیه زندانی در سوریه هستند، آزاد می‌شوند.

یلدرم که هم اکنون برای مشارکت در اقدامات جاری در زمینه قرارداد مبادله بازداشت شدگان در شهر دمشق به سر می برد به خبرگزاری آناتولی گفت: تبادل اسیران در چند ساعت آینده انجام خواهد شد و قرارداد مبادله با میانجیگری ترکیه و قطر انجام شد.

یلدرم گفت: فعالیت در زمینه بستن قرارداد از مدتها قبل شروع شد و هم اکنون ادامه دارد و مبادله اسیران "یک پیروزی برای دیپلماسی انسانی است".

وی در اشاره به بازداشت روزنامه نگار فلسطینی در سوریه از ماه اوت گذشته گفت: ما به فعالیت برای آزادی غیرنظامیان تابعیت های مختلف و در صدر آنها بشار القدومی ادامه خواهیم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =