۱۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۵

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری ، با بیان اینکه آمریکایی ها در قبال جمهوری اسلامی ایران سیاست دوگانه را دنبال می کنند اظهار داشت :از یک سو به تحریم ها ،  تهدیدها و تجاوزگری های خود ادامه می دهند و از سوی دیگر مقامات این کشور صحبت از مذاکره و گفتگوی مستقیم و حل مشکلات از طریق گفت گو و مذاکره را مطرح    می کنند.

 وی افزود : ما این سیاست دوگانه را به عنوان سیاست اظهاری و بیانی و سیاست عملی تقسیم بندی می کنیم آمریکایی ها در سیاست اظهاری و بیانی خود برای توجیه افکار عمومی صحبت از گفتگو و مذاکره می کنند که ژست دموکراتیک و ژست حقوق بشری به خود بگیرند. اما در سیاست عملی خود هر روز به تجاوزات خود به مرز های جمهوری اسلامی و تهدیدها و جاسوسی ها و تحریم ها می افزایند .  اوباما در بیان میگوید که ما آماده گفتگو با ایران هستیم و همان شب تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تمدید می کند . کلینتون صحبت از مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران می کند و همان روز سنای آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران تصویب می کند . اینها صحبت از مذاکره و گفتگو می کنند و بعد مشاهده می کنیم که پهبادهای آنها به مرزهای جمهوری اسلامی ایران تجاوز می کنند بنابراین این اقدامات سیاست های دو گانه آمریکا را نشان میدهد .

نماینده مردم شهرستان های ورامین و پیشوا  با تقدیر از مجاهدت برادران نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: این موفقیت بزرگ چند پیام مهم در پی دارد ، اول این که  به همه کسانی که چشم طمع به کشور ما دارند و هر روز تحریم و تهدید جدیدی علیه کشور ما اعمال می کنند اعلام شد که کشور جمهوری اسلامی ایران قادر است از مرزهای دریایی و زمینی و هوایی خود به بهترین شکل دفاع بکند و اجازه نخواهد داد هیچ قدرتی  به کشور ما تجاوز کند.

دوم ، ما به همه قدرت های مدعی و کشورهای منطقه  گاهی اوقات در مناقشات وارد می شوند اعلام کردیم که الحمدالله از تکنولوژی برتری برخوردارهستیم که می توانیم پیشرفته ترین تکنولوژی جاسوسی کشوری مثل آمریکا را مدیریت ، هدایت و شکار کنیم بنابراین این توانایی دفاعی کشور مارا در حفظ و حراست از مرزها نشان می دهد و اعلام می کنیم که هیچ تکنولوژی نمی تواند وارد مرزهای کشور ما شود چون ما برتر از آن را در اختیار داریم .

سوم ، حداقل به دنیا ثابت شد که آمریکا علیرغم شعارهای نودوستی، بشردوستانه گفتگو و دموکراسی که مطرح می کند همیشه به دنبال جاسوسی و تجاوزگری و ایجاد ناامنی هست بنابراین اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس به ناامنی ها اضافه می کند این سند کاملا اثبات کننده خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ورود پهباد آمریکایی به مرزهای جمهوری اسلامی تجاوز آشکار به سرزمین کشور مستقل محسوب می شود و از لحاظ منشور سازمان ملل متحد و کلیه کنوانسیون های بین المللی یک جرم و تجاوزگری است بنابرین دولت جمهوری اسلامی و وزارت خارجه باید از طریق نهادهای بین المللی و محاکم قضایی بین المللی این تجاوز آشکار آمریکا را دنبال کند تا حقوق ملت ایران محقق شود.

وی همچنین با اشاره به آمادگی صد در صدی پاسداران حریم ولایت اظهار داشت : الحمدالله امروز به همت نیروهای متعهد ،ولایتمدار و دریادل جمهوری اسلامی ایران و تلاش فکری اندیشمندان و دانشمندان و متخصصین جمهوری اسلامی ایران توانمندی دفاعی کشور ما به اندازه ای است که کشورایران منتظر نخواهد بود تا عوامل تهدید کننده وارد کشور شوند بلکه این توانمندی را دارا هستیم تا هر تهدیدی را در همان کشور تهدید کننده در نطفه خفه کنیم و لذا هم کشورهای خارج از منطقه و هم کشورهای منطقه به این توانمندی ایران پی بردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =