کد خبر 647532
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
انقلاب اسلامی رشد علمی کشور را تسریع کرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ایران اسلامی در همه رشته‌های علمی دارای جایگاه برجسته‌ای است که در برخی از رشته‌های علمی جزء پنج یا ۱۰ کشور نخست هستیم.

سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی  شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: بدون تردید یکی از دوران درخشان تاریخ معاصر ایران در زمینه علم و فناوری، دوران متعلق به انقلاب اسلامی است. در ۴۲ سال گذشته به‌ویژه بعد از دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست خالق تجربه‌های بزرگ تاریخی و تحقق باور ما می‌توانیم باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران تجربیات بسیاری را در دوران دفاع مقدس به دست آورده است، خاطرنشان کرد: این تجربیات سبب شده تا ملت ایران همواره دست به اقدامات عالمانه و هوشمندانه بزند. در دوران دفاع مقدس نیازهای بسیاری در زمینه جنگ‌افزار، فضایی و مهندسی داشتیم که بلافاصله بعد از پایان دفاع مقدس وارد دوران جدیدی از رشد و شکوفایی علمی شدیم که امروز ایران اسلامی به قله‌های رفیع علم و فناوری دست یافته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: امروز ایران اسلامی در همه رشته‌های علمی دارای جایگاه برجسته‌ای است که در برخی از رشته‌های علمی جزء پنج یا ۱۰ کشور نخست هستیم.

سردار سلیمانی گفت: بخش پزشکی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های علمی است که در آن به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافته‌ایم. در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی، سلول‌های بنیادی و تولید دارو از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستیم که همه این دستاوردهای علمی را مدیون انقلاب اسلامی و هوشیاری ملت ایران و دانشمندان خردورز ایرانی هستیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 647532

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =