دستور السیسی برای حذف قرآن و احادیث نبوی از متون درسی

علما و سیاستمداران مصر از اقدام رئیس جمهور این کشور برای حذف قرآن و احادیث نبوی از متون درسی انتقاد کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دستور عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر برای حذف قرآن و احادیث نبوی از متون درسی و آموزشی به بهانه جلوگیری از اندیشه‌های افراطی انتقاد گسترده علما، سیاستمداران و فعالان این کشور را به همراه داشته است.

رضا حجازی، معاون وزیر آموزش و پرورش مصر در اظهاراتی در پارلمان این کشور گفت: السیسی به بهانه گسترش ایده‌های افراطی به این وزارتخانه دستور داده که آیات قرآن و احادیث نبوی را از دروس عربی و تاریخ حذف و آن‌ها را فقط به درس دینی محدود کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از تصویب پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس در زمینه آموزش یک واحد درسی جدید که شامل ارزش‌های مشترک بین اسلام، مسیحیت و یهودیت و اصول همزیستی در آموزش مقدماتی است، از سوی این وزارتخانه خبر داد.

در مقابل عضو کمیسیون دفاع و امنیت ملی پارلمان مصر مدعی شد قرار دادن متون دینی به زبان عربی در درس تاریخ یک خطر بزرگ خواهد بود که به گفته او فرصتی را برای معلمان فاقد صلاحیت فراهم می‌کند تا تفسیر افراط گرایانه و مخربی از آن متون ارائه دهند.

دکتر محمود عطیه یکی از اعضای سابق کمیته آموزش و پرورش مجلس مصر با انتقاد شدید از روش السیسی برای حذف آیات و روایات قرآن از برنامه درسی می‌گوید هدفی که در اینجا دنبال می‌شود این است که برنامه درسی عاری از مطالب دینی، قرآنی و نبوی شود.

صاحبنظران سیاسی در مصر می‌گویند هدف این بخش از روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی این است که با به حاشیه راندن دین و کمرنگ کردن آن در میان جوانان به جرم خود مشروعیت بخشند. قانون اساسی مصر اعلام کرده است که دین این کشور اسلام است و بنابراین دولت موظف است به جوانان دین اسلام را بیاموزد. 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 649021

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =