کد خبر 649344
۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی امروز در ۲۴ استان کشور باران می‌بارد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی امروز در ۲۴ استان کشور باران می‌بارد.

 فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز با فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور برف و باران می‌بارد. این سامانه ابتدا شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فعالیت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق کشور با بارش برف و باران ادامه می‌یابد.

گودرزی با بیان اینکه بارش‌ها تا اوایل هفته آتی ادامه دارد، افزود: دمای هوا در نیمه غربی کشور به طور محسوس سردتر می‌شود و در مرکز، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور با کاهش دما مواجه هستیم و این کاهش دما ۸ تا ۱۲ درجه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با اشاره به اینکه امروز همچنان پدیده ورزش باد در غرب، جنوب غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و برخی مناطق جنوب شرق پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست، در اردبیل، دمای هوا ۲۳ درجه کاهش یافته و هوای برفی تا دوشنبه پایدار است. ارتفاع برف در محور اسالم - خلخال به ۱۵ سانتی‌متر رسید. در برخی محورهای استان لرستان از جمله محور دلفان، ارتفاع برف از یک متر فراتر رفت. بارش سنگین، راه ارتباطی ۳۰۰ روستا را مسدود کرد.

گودرزی با بیان اینکه از امروز تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج هستند، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان پایتخت امروز صاف تا نیمه ابری است و بیشینه دمای آن به ۱۵ درجه می‌رسد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

کد خبر 649344

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =