پایان دادن به اجرای پروتکل الحاقی دیپلماسی نظام را در موقعیتی برتر قرار می‌دهد

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب پایان اجرای پروتکل الحاقی توسط مجلس شورای اسلامی سبب قرار گرفتن دیپلماسی نظام در موقعیتی برتر می‌شود.

غلام‌رضا شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص برجام اظهار داشت: گفت‌وگو و مذاکره چند سال است با طرف آمریکایی تجربه شده و عملا هیچ عایدی و دستاوردی برای جمهوری اسلامی نداشته بنابراین تنها راهی که باقی می‌ماند این است که آمریکایی‌ها به تعهدات و وعده‌های خود در برجام عمل کنند اما این سال‌ها فرصتی بود که نشان دهد و اثبات کند که آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و جمهوری اسلامی نیز از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.  

وی افزود: کشوری که بدعهدی کرده و نتوانسته بر پیمان بین المللی برجام بماند و به صورت یک طرفه از این پیمان خارج شده عملاً نشان داده قابل اعتماد نیست بنابراین تا زمانی که شروط جمهوری اسلامی در موضوع لغو تحریم راهبردی محقق نشود، براساس فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مذاکره‌ای در کار نخواهد بود.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه مجلس مبنی بر پایان اجرای پروتکل الحاقی بیان کرد: در صحن مجلس نیز قاطبه نمایندگان ضمن امضای بیانیه‌ای تاکید کردند که این قانون باید سر موعد مقرر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه آمریکا در برجام وعده داد و ذیل آن را امضا کرد اما به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرد، تصریح کرد: در شرایط فعلی و با توجه به تجربه بدعهدی‌های آمریکا این بار حتی اگر امضا هم کند مورد قبول نیست و آنچه مورد پذیریش جمهوری اسلامی است وعده عملی است و دیگر وعده روی کاغذ و مذاکره معنا ندارد و لغو تحریم‌ها به صورت کاملا عملی مورد قبول ماست تا همگان ببینند آمریکا به تعهداتش عمل کرده است.

شریعتی تصویب پایان اجرای پروتکل الحاقی توسط مجلس شورای اسلامی را سبب قرار گرفتن دیپلماسی نظام در موقعیتی برتر دانست و گفت: این مصوبه جمهوری اسلامی را در موقعیتی تعین کننده برای اجرای برجام قرا داد و دست برتر ایران در منطقه است و سبب افزوده شدن توان جمهوری اسلامی شد، همچنین این مصوبه سبب می‌شود دیپلمات‌ها با پشتوانه و مصوبه الزام مجلس مبنی بر لغو تحریم‌ها به مذاکره بپردازند تا مادامی که آمریکایی‌ها شرایط ایران را عملیاتی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس برجام ایران در قبال چشم پوشی از برخی توانمندی‌های خود باید ظرفیت‌های جدیدی در حوزه اقتصادی به دست می‌آورد و باید گشایش اقتصادی در کشور ایجاد می‌شد اما عملا این اتفاق نیفتاد بنابراین وقتی که قرار باشد کشور ما مدام ضرر کند جلوی ضرر را از هر کجا که بگیریم منفعت است.

انتهای پیام/*

کد خبر 649844

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =