پرداخت وام قرض الحسنه به مستمری بگیران تامین اجتماعی

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به بیش از 338 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی پرداخت کرده است.

به گزارش تهران نیوز، علی جهانی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حالی که مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی امسال به لحاظ تامین معیشت روزهای سختی را پشت سر گذاشتند، سازمان تأمین اجتماعی با 10 برابر کردن اعتبار تسهیلات سال 1399، موفق شد به بیش از 338 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی پرداخت کند. 

وی اظهار داشت: بر اساس نظر مساعد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امسال اعتبار تخصیصی به تسهیلات مستمری بگیران از 200 میلیارد تومان سال گذشته به حدود 2 هزار میلیارد تومان  افزایش یافت که بر این اساس نسبت به سال گذشته تعداد قابل توجهی از مستمری بگیران موفق به دریافت وام 5 میلیون تومانی شدند .

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی  سازمان تأمین اجتماعی افزود : در اواخر سال گذشته سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران موفق به عقد تفاهمنامه مشترک برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مستمری بگیران زمینه این اقدام موثر را فراهم کردند . در همین راستا اداره کل فرهنگی و اجتماعی در قالب کمیته‌های سیاستگذاری و اجرایی با همکاری واحدهای فناوری اطلاعات، راهبری

 جهانی بیان داشت: سیستم ها، شرکت خدمات ماشینی تامین، شرکت تلفن همراه رایتل و بانک رفاه کارگران با مشارکت و همراهی اعضای کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور تولید سامانه الکترونیک ثبت نام پرداخت تسهیلات مذکور را به صورت کاملا غیر حضوری کارسازی کردند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیلات فوق در مجموع در 4 مرحله با تعیین سهمیه کانون‌های استانی به مستمری بگیران متقاضی تا دوم اسفند ماه پرداخت شده است گفت: پس از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مرحله اول که به صورت حضوری انجام شد، با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور کاهش رفت و آمدها مراحل بعدی با راه اندازی سامانه هوشمند ثبت نام متقاضیان به صورت مکانیزه طراحی و بنا بر دستور مدیر عامل سازمان، دسترسی های سیستمی و نرم افزاری سامانه مذکور به کانون‌های بازنشستگی داده شد و از متقاضیان دریافت تسهیلات به صورت مکانیزه ثبت نام به عمل آمد.

این مقام مسئول تاکید کرد: مجموعه مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی در طول چند ماه گذشته به صورت شبانه روز تمامی مساعی خود را صرف رفع مشکلات مستمری بگیران کرده‌اند تا امکان ثبت نام حداکثری برای دریافت کنندگان تسهیلات فراهم شود . 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ایجاد و راه انداری گروه‌های تعاملی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی،گفت : این شبکه‌های اطلاع رسان با هدف رصد، پایش، پیگیری، پاسخگویی و رفع مسائل و مشکلات احتمالی ایجاد شده و امیدواریم به مرور با توسعه ارتباطات دوسویه آنلاین امکان افزایش رضایتمندی شرکای اجتماعی فراهم شود . 

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 650265

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =