اختلاف مجلس و دولت فقط مردم را ناامید می‌کند

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: دولت و مجلس باید سلایق سیاسی خود را کنار بگذارند و کاری نکنند که به منافع ملی آسیب بزند و مردم را ناامید کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت:وظیفه مجلس و دولت این است که اختلافات میان خود را حل کنند و اجازه ندهند که این اختلافات بیش از این گسترش یابد. آنچه که در این شرایط حائز اهمیت است، وحدت و صمیمت میان مجلس و دولت است که این وحدت و صمیمت به یکپارچگی ملت و کشور کمک می‌کند.

وی افزود: سران سه قوه موظف هستند کاری کنند که مردم نسبت به آینده امیدوار شوند تا مبادا یأس و ناامیدی به واسطه اختلافات دولت و مجلس بین مردم افزایش یابد. این مردم سال‌هاست که پشتیبان نظام بودند و به همین خاطر حقشان است که از مجلس و دولت قوی و امیدبخش برخوردار باشند.

بیشتر بخوانید:

دولت در اجرای پروتکل الحاقی تخلف نکرده است

غرب عملاً وارد برجام نمی‌شود

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اختلاف دولت و مجلس بیانگر حوادثی است که مردم را از آینده مأیوس می‌کنند، یادآور شد: من معتقدم هم دولت و هم مجلس وظیفه دارند که این اختلافات را بر حسب فرموده رهبر انقلاب حل و فصل کنند و اجازه ندهند چنین مسائلی ادامه پیدا کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی بیان کرد: در شرایط کنونی باید منافع و مصالح ملی را باید بر همه چیز ترجیح داد و نباید اجازه داد که سلایق به منافع ملی و رضایت عمومی خدشه وارد کند.

او با تأکید بر این مطلب که سلایق سیاسی دولت و مجلس با یکدیگر تفاوت دارد، گفت: مجلس یازدهم چون تازه وارد میدان شده درصدد برخورد انقلابی با دولت است که دولت هم گاهی برنامه‌های این مجلس را غیرکارشناسی می‌داند و این مسئله موجب می‌شود که بین طرفیت اختلاف به وجود آید.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: دولت موظف است که طبق مصوبات مجلس حرکت کند و از مصوبات مجلس که قانون است، تبعیت کند و از سوی دیگر مجلس هم موظف است که با ولت همکاری کند تا مشکلات حل شود. در کشور ما فقط یک نظام وجود دارد و آنها مسئولان همین نظام هستند و باید طوری همکاری کنند که به مردم و منافع ملی آسیب وارد نشود.

طی روزهای گذشته میان مجلس و دولت بر سر بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اختلافاتی به وجود آمده بود. نمایندگان مجلس به دلیل تفسیر اشتباه بیانیه آژانس و اخبار دروغ فکر می‌کردند که دولت اجرای پروتکل الحاقی را به تعویق انداخته و این مسئله جنجال بسیاری در مجلس به پا کرد؛ درصورتی‌که دولت گفته است این مصوبه به طور کامل اجرا شده است. این اختلافات سبب شده تا رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری دو طرف را به حفظ آرامش، رعایت اخلاق و از سوی دیگر ضرورت حل اختلاف از مسیر صحیح دعوت کنند.

انتهای پیام/*

کد خبر 650601

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =