در ماجرای برجام تجربه شد که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: در ماجرای برجام تجربه شد که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه مجلس برای لغو اجرای پروتکل الحاقی در قالب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت:‌ این مصوبه نماد یک رفتار انقلابی است که باید به طور جد اجرا شود.

وی افزود: تجربه سال‌های پس از پیروزی انقلاب و حتی پس از آن نشان داده که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و مماشات با گرگی مثل آمریکا ستم به ملت است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: سَبُعیت بخش جدایی‌ناپذیر از سیاست غرب است و ما باید بدانیم که آنها همواره این رویه را در روابط سیاسی خود در دستورکار دارند.

نیک‌بین خاطرنشان کرد: در ماجرای برجام هم در این چند سال تجربه شد که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند و دیدیم که آنها به تعهدات خود در قالب این توافق‌نامه عمل نکردند.

وی افزود: به هیچ وجه نباید به حرف و حتی امضاهای مقامات غربی اعتماد کرد و ازسرگیری انجام تعهدات ایران در برجام زمانی خواهد بود که آمریکا و اروپا هم به تعهداتشان در برجام عمل کنند و تحریم‌های بانکی، نفتی و... در قالب برجام را بردارند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: لغو اجرای پروتکل الحاقی و ازسرگیری غنی‌سازی 20 درصد از سوی جمهوری اسلامی کاملا به طور قانونی است و هیچ مغایرتی با برجام ندارد؛ چراکه در بندهای 36 و 37 این معاهده این حق برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ دانسته شده که چنانچه طرف‌های دیگر معاهده به تعهداتشان عمل نکنند ایران نیز می‌تواند اجرای تعهداتش را متوقف کند.

منبع : فارس

کد خبر 650659

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =