پوتین خواستار حل و فصل قانونی بحران ارمنستان شد

رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر ارمنستان پیرامون وضعیت کنونی در ارمنستان با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز پنج شنبه (به وقت مسکو) اظهار داشت که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در یک تماس تلفنی پیرامون وضعیت در ارمنستان با یکدیگر گفتگو کردند.

به گفته پسکوف، این گفتگوی تلفنی به ابتکار طرف ارمنی انجام شد.

پسکوف در ادامه افزود: «[در این تماس تلفنی] وضعیت در ارمنستان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.. پوتین در حمایت از حفظ نظم و آرامش در ارمنستان، و حل و فصل وضعیت در چارچوبی قانون صحبت کرد».

سخنگوی کاخ کرملین همچنین گفت که رئیس دولت روسیه خواستار خویشتنداری تمام طرف‌ها در ارمنستان شده است.

گفتنی است، ارمنستان از صبح امروز پنج شنبه (۲۵ فوریه / ‏هفتم‬ اسفند) شاهد تحولات شتابزده ای است که به دنبال درخواست ارتش از دولت این کشور برای کناره‌گیری شروع شد و متعاقب آن نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان آن‌را کودتای نظامی توصیف کرد.

ماجرا از این قرار است که ارتش ارمنستان به دنبال تشدید روزافزون بحران سیاسی در این کشور از «نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر و کابینه وی خواست که استعفا دهند.

ستاد کل ارتش ارمنستان با انتشار بیانیه‌ای که بیش از ۴۰ مقام نظامی برجسته از جمله «اونیک گاسپاریان» فرمانده ستاد کل و کلیه معاونان، روسای ادارات و فرماندهان یگان‌های بزرگ نظامی آن را امضا کرده‌اند، درخواست خود برای استعفای دولت را اعلام کرد. مقام‌های نظامی در بیانیه خود به اقدامات کوته‌بینانه و غیرموجه دولت از جمله برکناری «تیران خاچاتوریان» معاون اول فرمانده ستاد به شدت اعتراض کردند.

به دنبال آن نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان با برکناری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور، ارتش را به تلاش برای انجام کودتا علیه خود متهم کرد و از طرفدارانش خواست تا با هدف خنثی کردن کودتا به خیابان‌ها بیایند.

او همچنین خطاب به مردم اعلام کرد که نیروهای مسلح کشور در تلاش برای یک کودتای نظامی هستند و از هوادارانش خواست تا با حضور در ایروان، پایتخت، آنها را از رسیدن به خواستشان ناکام بگذارند.

منبع : مهر

کد خبر 650857

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.