ایران و صربستان برای تولید واکسن کرونا همکاری می کنند

سفیر صربستان در ایران با امیرعبداللهیان مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،«دراگان تودوروویچ»، سفیر صربستان در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین­‌الملل دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار به مناسبات دوستانه و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان اشاره کرد و افزود: توسعه ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه پارلمانی، نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و کمک به رفع موانع توسعه همکاری‌های فی‌مابین دارد.

سفیر صربستان در تهران نیز در این دیدار بر ضرورت افزایش ارتباط میان مجالس دو کشور تاکید کرد و افزود: «تعاملات پارلمانی و ارتباط نمایندگان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از جمله کمیسیون‌ها و گروه‌های دوستی - پارلمانی، نقش مهمی در توسعه مناسبات دوجانبه و پیشبرد همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی دارد.»

لزوم همکاری در بخش‌های بهداشتی و درمانی دو کشور از جمله تولید مشترک واکسن برای مهار همه گیری کرونا از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود.

همچنین دو طرف بر لزوم افزایش رایزنی‌های سیاسی و پارلمانی تهران - بلگراد جهت حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع جهانی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه ضد دو کشور تاکید کردند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 650858

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =