دولت اعتبارات کمی را برای همسان سازی در لوایح بودجه قرار داده است

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: دولت اعتبارات کمی را برای همسان سازی در لوایح بودجه قرار داده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،حمید رضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مورد برنامه ششم توسعه گفت: در قانون برنامه ششم با همت و هماهنگی نمایندگان، نظام هماهنگ حقوق  شاغلین در ماده ۲۹ قانون  برنامه(تبصره۳)، و درماده ۱۲ همسان سازی حقوق  بازنشستگان تامین اجتماعی و درماده ۳۰ همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با ۹۰ درصد حقوق شاغلین را، تصویب کردیم.
 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه توسعه اظهار داشت، با عنایت به مسئولیتم در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با وجود پیگیری های متعدد و با دفاعیات مستدلی که داشتیم، متاسفانه درنهایت مجمع تشخیص مصلحت بدلیل مخالفت دولت واعلام عدم توان برای اجرا، کلمه همسان سازی را حذف کرد و به کلمه متناسب سازی اکتفا نمودند.

وی افزود: اجرایی نمودن ماده ۱۲و۲۹ و۳۰ قانون برنامه ششم توسعه، همه ساله در بودجه های سنواتی مورد تاکید قرار گرفته است و دولت  اعتبارات کمی را برای همسان سازی در لوایح بودجه قرار داده، که همواره با اعتراضات و نطق ها و دفاعیات در صحن مجلس و حتی در مناظره های تلویزیونی با دلایل محکم به آن اعتراض کردیم و درقانون بودجه نهایی در سنوات گذشته اعتبار همسان سازی دولت را، افزایش داده ایم.

حاجی بابایی گفت: در سال ۱۳۹۹ در دولت علیرغم کمبود اعتبارات ، اقدامات مناسبی به دلایل مختلف صورت گرفت ،که حتما ادامه خواهد یافت.

وی بیان داشت: راه حل مساله این است که دولت این پیشنهاد را در قالب لایحه به مجلس تقدیم نماید، همچنین طرح دو فوریتی را نیز، ۱۹۶ نفر امضا کردیم و به هیات رئیسه تحویل شده است. 

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس اظهار داشت: اگر دولت لایحه را آماده کند، ما به سرعت آن را مصوب می‌کنیم، اما اگر این لایحه توسط دولت به مجلس ارائه نشود، هم دوفوریتی و هم در برنامه ششم و هفتم قطعا آن را پیگیری می کنیم.

وی افزود: در هر صورت پیگیری مطالبات مردمی، به ویژه بازنشستگان کشوری ولشکری را یکی از مهم ترین وظایف خود می‌دانم و تحلیل صادقانه آنها را مدنظر دارم و از ارائه همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه دولت و قانون برنامه هفتم استقبال می‌کنم، بی شک ظرفیتی که در مجلس وجود دارد، برای تحقق این مطالبات بهره برداری خواهیم کرد.

منبع : فارس

کد خبر 650904

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  0 0
  پس بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی در کجای این مملکت جای دارند دوباره تلاش ویژه برا کشوری و لشکری ؟!
 • BG ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  0 0
  از حرفهای متناقض شما طبق معمول چیزی نفهمیدیم همسانسازی در مورد دولتیان انجام شد،این بازنشستگان تامین اجتماعی هستند که درموردشان ظلم وتبغیض روداشته شد،
 • ناشناس IR ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  برا بازنشستگان تامین اجتماعی که همیشه آخر صف هستن معلومه اعتباری باقی نمی مونه چون همیشه کارمندان و بازنشستگان کشوری خط مقدم هستن انصاف کجاست حقوق بالای 32 میلیون که بازم 25 درصد افزایش داره و حقوق ی کارگر یا بازنشسته کارگری که حتی کمتر از نرخ مالیات ماهانه کشوری هاست عدالت خ دیگه ؟!
 • ali IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  خلاصه مثل همیشه همه چیز برا بازنشستگان کشوریه،بازنشستگان لشگری عزیز هم واقعا حقشونه هرچی اضافه بشه، چون برا این حقوق 30 سال در سخت ترین شرایط خدمت کردن، ولی این وسط حق ما بازنشستگان تامین اجتماعی رو پایمال کردن، نه سال 99 همسان سازی حقوق برا ما بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا شد، نه سو نه برا سال 1400 پیگیری خوبی می شه، همیشه به اسم تامین اجتماعی بودجه گرفتن و صرف کشوری کردن که این یه بی عدالتی و تبعیض آشکاره، من یه ازکارافتاده کامل تامین اجتماعی هستم، با معلولیت شدید، ودر سال 99 حقوقم 2میلیون و500 هزار تومان رسید که حتی کفاف 10 روز رو هم نمیده، درحال که حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و حتی ازکار افتادگان کشوری حداقل 4میلیون و 500هزار تومن حقوقشون شد، آخه چراااا؟ این عدالته، اگه بودجه نبود می‌بایست برا همه نمی‌بود، چرا همیشه برا تامین اجتماعی هیچی نیست؟ به نا که رسید آسمون تپید.