نشست شورای حکام آژانس درباره ایران برگزار می‌شود

نماینده روسیه در نهادهای بین المللی در وین از برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه هفته آینده درباره ایران خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در نهادهای بین المللی در وین در پیامی توییتری از برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه هفته آینده با تمرکز بر موضوع ایران خبر داد.

نماینده روسیه در نهادهای بین المللی در وین در این خصوص ادامه داد: جلسه مارس شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه آغاز خواهد شد. ایران بار دیگر در مرکز توجه قرار خواهد داشت.

وی در این باره اضافه کرد: مسئولیت مشترک همه ۳۵ عضو آن اطمینان از این است که مباحث (حتی در صورت داغ شدن) بر تلاش‌های دیپلماتیک با هدف احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد.

نشست شورای حکام آژانس درباره ایران برگزار می‌شود

شبکه خبری بلومبرگ دیروز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که آمریکا در صدد جلب حمایت کشورهای عضو آژانس برای انتقاد از ایران در خصوص ادامه برنامه هسته‌ای تهران است.

گفتنی است، تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از تصمیم ایران درباره توقف پروتکل الحاقی، حمایت خود را از تفاهم به دست آمده میان تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره تداوم نظارت و راستی‌آزمایی‌های ضروری در ایران اعلام کردند.

نکته قابل توجه آن است که در بیانیه این سه کشور اروپایی به نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی آمریکا هیچ‌گونه اشاره‌ای نشده است.

منبع : مهر

کد خبر 650914

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =