امام جمعه پردیس:

شجاعت صفت بزرگ حضرت زینب (س) بود

تربیت فرزندان انقلابی مهمترین وظیفه پدران و مادران است
کد خبر 650933
۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
شجاعت صفت بزرگ حضرت زینب (س) بود

امام جمعه پردیس گفت: تربیت فرزندان به سبک انقلابی وظیفه پدران و مادران است و ما در این راه پر فراز و نشیب باید با چنین تربیتی فرزندان خود را به جامعه عرضه کنیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام حسینی، امام جمعه  پردیس ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی اظهار کرد: یکی از مصادیق تقوی در کلام معصومین علیهم‌السلام عدم تجمع برای نگاه کردن به کسی که در حال گناه است میباشد، در حدیثی از امیر المومنین وقتی در حال حد زدن بود به قنبر خود گفت خوش مباد بر چهره هایی که در تجمعات بد هستند، این تجمعات افراد بیهوده جامعه هستند مگر برای عبرت گرفتن!

وی گفت: در حسن خلق باید رذایل را از خود دور کرد؛ یکی از رذایل بد منافق بودن است که دارای نشانه های است مثل رنگ به رنگ شدن؛ از هر مکری برای ضربه زدن استفاده می کنند؛ تنگ نظر هستند؛ اینها متوسل به طمع میشوند و دم از نا امیدی میزنند تا به منافع خود برسند.

خطیب نماز جمعه پردیس اذعان داشت: زمان پیامبر صلی‌الله علیه و آله وسلم که منافقین سعی میکردند تمام منابع مالی که برای کمک به پیغمبر بود را مسدود کنند تا مردم را از اطراف پیامبر دور کنند؛ ایجاد بن بست می کنند و مردم را در تنگنا قرار میدهند تا ناامید شوند مثل موضوع امروز ما که برجام جمهوری اسلامی را در تنگنا قرار داد ولی به لطف خدا قضیه بر عکس شد.

حجت السلام والمسلمین حسینی در ادامه ضمن تبریک ولادت امیر المومنین علیه‌السلام بیان داشت: ماه رجب یکی از بهترین ماه ها برای مسلمانان است که باید قدر بدانیم؛ همچنین در آستانه رحلت جانسوز حضرت زینب سلام‌الله علیها هستیم که شجاعت الگوی این بانوی بزرگ بود و این شجاعت ایشان بود که کاخ یزید را ویران کرد و تربیت شده مکتب امام علی علیه‌السلام بود و فرزندی انقلابی است.

وی افزود: تربیت فرزندان به سبک انقلابی وظیفه پدران و مادران است و ما در این راه پر فراز و نشیب باید با چنین تربیتی فرزندان خود را به جامعه عرضه کنیم؛ اهمیت دادن به نماز در این نوع تربیت از جایگاه بالایی برخوردار است و نتیجه این سبک تربیت میشود شهید رجایی که در وقت نماز با آن همه مشکلات لحظه ای تعلل نمی‌کر.

امام جمعه شهرستان پردیس تاکید کرد: در آستانه عید نوروز قضیه انفاق بسیار مهم است که کمیته امداد امام خمینی پویشی با شعار «عید برای همه» برای بی بضاعت ها و بی سرپرستان از مردم یاری میگیرد و همچنین روز ۱۴ اسفند روز احسان و درختکاری است که ما با شعار هر درخت به نیت یک شهید نهال میکاریم.

انتهای پیام/*

کد خبر 650933

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =