قفل کردن عملکردهای اقتصادی ایران به سیاست خارجه آمریکا کار اشتباهی است

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: اینکه همه عملکرد ما و هر تغییر رو به مثبت در اقتصاد کشور به این نوع از تغییر و تحولات قفل کرده باشیم کار اشتباهی است.

حسن فروزان فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به تأثیر سیاست خارجه غرب و به ویژه آمریکا در تعاملات اقتصادی ایران اظهار داشت: این در حال تبدیل شدن به یک شعار است که بگوییم سیاست آمریکا نمی‌تواند بر اقتصاد ایران تاثیر گذار باشد اما جایگاه اقتصادی آمریکا و تعاملات سیاسی این کشور حتما می‌تواند بر اقتصاد ایران تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های داخلی در رونق بخشی به اقتصاد داخلی افزود: اینکه همه عملکرد ما و هر تغییر رو به مثبت در اقتصاد کشور به این نوع از تغییر و تحولات قفل کرده باشیم کار اشتباهی است.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به شعار گرایی برخی گروه‌های اقتصادی در تأثیر سیاست آمریکا بر اقتصاد ایران عنوان کرد: گروه‌های مختلف با شعارهای متفاوت عملا در رفتار به گونه‌ای عمل می‌کنند که انگار اقتصاد ایران صرفا وابسته به این حوزه است و ادعا می‌شود اندیشه‌ای خاص این رفتار را ادامه می‌دهد اما مقابله‌های سیاسی که به خرج داده می‌شود نشان می‌دهد همه به این اصل معتقد هستند اما غیر از آن را شعار می‌دهند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از شعارگرایی در این زمینه گفت: سیاست آمریکا بر اقتصاد ایران قابل تاثیر است اما بهتر از این قابل مدیریت است اگر همه پای کار باشند تا مشکلات اقتصاد داخلی کشور حل شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 651102

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =