کد خبر 651107
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
بودجه غیرواقعی تورم را به جامعه تزریق می‌کند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بودجه غیرواقعی موجب افزایش تورم در جامعه و خالی شدن جیب مردم می‌شود.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: بودجه 1400 باید واقعی و تحقق‌پذیر دیده شده و مخارج واقعی از محل مازاد درآمد تعریف شود.

وی با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1400 در کانال مجلس، عنوان کرد: نباید توی دل مردم را خالی کرده و بگوییم اگر فلان اتفاق بیفتد، آنگاه بودجه عمرانی حذف می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسوولان نباید آدرس غلط به مردم بدهند، بیان کرد: از طرفی بودجه عمرانی هم ندیدیم، همچنان که طی سال‌ها اعتبارات چندانی به پروژه‌های عمرانی و زیرساختی اختصاص نیافته است.

گودرزی خاطرنشان کرد: تعیین بودجه غیرواقعی و تحقق‌ناپذیر برای کشور موجب تزریق تورم به جامه و در نهایت خالی شدن جیب مردم به ویژه قشر کم‌بضاعت می‌شود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت اصلاح و کاهش فروش نفت از 2 میلیون و 300 هزار بشکه در روز به یک میلیون و 500 هزار، افزود: اینکه این کار را کرده و از آن طرف عدد فروش را افزایش دهیم، بازی با بودجه است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بودجه مستقل از نفت به این معنا است که منابع را به صورت واقعی ببینیم و آب به بودجه نبندیم.

گودرزی ادامه داد: بستن بودجه غیر واقعی موجب افزایش کسری بودجه شده و تورم را در جامعه بیشتر می‎کند، از این‌رو باید اجازه دهیم بودجه 1400 به صورت واقعی دیده شود.

انتهای پیام/

کد خبر 651107

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =