آمریکا ظرف چند هفته روسیه را تحریم می کند

کاخ سفید با طرح اتهاماتی علیه روسیه از قصد آمریکا برای تحریم این کشور طی هفته های آتی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که آمریکا نه ظرف چند ماه بلکه احتمالاً ظرف چند هفته آینده، تحریم های جدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد.

وی در ادامه این ادعا افزود: این روند در جریان است و همانگونه که می دانید؛ علاوه بر اتهام مداخله در انتخابات ۲۰۲۰، شامل تطمیع شبه نظامیان برای حمله به نظامیان آمریکایی (در افغانستان) و همچنین حمله هکری به وزارتخانه ها و نهادهای آمریکا نیز می شود.

ساکی در ادامه ادعاهای خود گفت: می خواهیم به تیم های امنیت سایبری و امنیت ملی فرصت تکمیل روند بررسی ها را بدهیم. به اقدامات روسیه به روش مناسب و در زمان مقتضی پاسخ خواهیم داد حال آنکه انتظار داریم ظرف چند هفته به جمع بندی برسیم.

ادعاهای سخنگوی کاخ سفید در حالی مطرح می شود که روسیه بارها هرگونه دخالت در نظام انتخاباتی یا حمله سایبری به نهادهای آمریکا را رد کرده و می گوید اینها بهانه جویی های احزاب داخلی آمریکا برای باج خواهی از یکدیگر آن هم به هزینه یک دشمن خارجی است.

دموکرات ها مدعی هستند که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا از حمایت روسیه برخوردار بود حال آنکه جمهوریخواهان ادعای مشابهی را درباره دموکرات ها و علیه چین مطرح می کنند.

منبع: مهر
کد خبر 651125

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =