کد خبر 651309
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
مقاومت واکسن روسی در برابر جهش‌های کرونا

چالش مقاومت واکسن‌های ساخته شده در برابر جهش‌های مختلف ویروس کرونا به یکی از موضوعات اصلی رسانه‌ها و مجامع علمی جهان تبدیل شده و در تازه‌ترین آزمایشات واکسن اسپوتنیک، مشخص شد که این ویروس در برابر گونه‌های جدید کرونا هم مقاوم است.

به گزارش تهران نیوز، بازتاب عملکرد واکسن‌های ساخته شده برای کرونا در برابر جهش‌های تازه این ویروس به یکی از اصلی‌ترین مباحث خبری رسانه‌های غربی بدل شده است و این رسانه‌ها تلاش می‌کنند جدیدترین تحقیقات را برای بررسی واکسنها بازنشر دهند؛ در این میان تازه‌ترین تحقیقات انجام شده روی واکسن اسپوتنیک روسیه سوژه این رسانه‌ها شده‌است.

رویترز در تازه‌ترین گزارش خود به آزمایشات صورت گرفته بر روی واکسن اسپوتنیک پرداخته که نتایج آن نشان می‌دهد واکسن اسپوتنیکV در برابر جهش‌های جدید ویروس کرونا مقاوم است.

بررسی مقاومت واکسن روسی در برابر گونه‌های جدید ویروس به دستور رئیس جمهور این کشور انجام شد و با این دستور مرکز تحقیقاتی گامالیای روسیه آزمایشات خود را بر روی واکسن آغاز کرد؛ نتایج تحقیات صورت گرفته به تازگی مشخص کرد که این واکسن در مقابل جهش‌های جدید ویروس کرونا از جمله شاخه‌هایی انگلیسی و آفریقای جنوبی کارایی دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 651309

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =