کد خبر 651397
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
حساسیت مجلس درباره نقش دولت در بازار ارز

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به جای آنکه امین و محافظ اموال مردم باشد، در حوزه‌هایی مانند بورس نگاه منفعت‌طلبانه دارد.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز در خصوص اظهارات اخیر واعظی مبنی بر دخالت دولت در افزایش قیمت ارز، اظهار کرد: این موضوع روز گذشته در صحن علنی مجلس مطرح شده و تذکر وکلای مردم را به همراه داشت.

وی عنوان کرد: با وجودیکه نوبخت و واعظی مدعی هستند که نسبت به اظهارنظرات رئیس دفتر رئیس جمهور اشتباه برداشت شده و منظور او دخل و تصرف دولت در نرخ ارز نبوده، اگر این را هم بپذیریم حرکت قابل دفاعی نبوده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در خانه ملت خاطرنشان کرد: مادامی که یکی از مسوولان دولتی درباره موضوعی صحبت و اظهارنظری دارد، باید در انظار عمو می و محکمه عقل‌پسند قابل دفاع باشد.

ویسکرمی با اشاره به ایجاد حساسیت بیشتر در مجلس در خصوص بررسی نقش احتمالی دولت در بازار ارز، بیان کرد: موضوع باید به صورت کارشناسانه از سوی نمایندگان مردم در خانه ملت پیگیری و واکاوی شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس پیشتر هم در خصوص نوسانات بورس به رئیس جمهور تذکر داده‌اند، افزود: زمانی که مسوولان کشور مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس دعوت می‌کنند و مردم نیز با اعتماد به گفته‌های آن‌ها وارد این وادی می‌شوند، باید تدابیر لازم به منظور تضمین اصل و سود آورده افراد اتخاذ شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جریان دعوت دولت به سرمایه‌گذاری در بورس راهکارهای لازم برای مدیریت مسئله دیده نشده و به واسطه این نقیصه ضعیف‌ترین قشر جامعه متحمل بیشترین خسارت و زیان مالی شدند.

ویسکرمی اظهار کرد: دولت می‌بایست به عنوان نهاد حاکمیتی دعوت‌کننده از مردم بستر را برای اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذاری فراهم ‌کند، حال آنکه این مهم محقق نشد و خیلی‌ها به واسطه رشد سرسام‌آور مقطعی ارزش بورس با فروش سرمایه خود در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده، اما در نهایت متحمل آسیب‌های جدی و گاه جبران‌ناپذیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید در موضوع زیان مالی بسیاری از مردم در بورس پاسخگو باشد، گفت: جلساتی در این باره در مجلس برگزار و وزیر اقتصاد برای پاسخگویی به نمایندگان فراخوانده شده و پیگیری‌ها در این باره همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در خانه ملت بیان کرد: از سویی شکایت‌هایی از سوی مردم به کمیسیون اصل 90 مجلس آمده و در حال بررسی و رسیدگی است، همچنین در خصوص سخنان اخیر واعظی موضوع باید در مجلس به صورت کارشناسانه پیگیری شود.

ویسکرمی اظهار کرد: به نظر می‌رسد دولت در موضوعاتی مانند بورس به جای آنکه امین مردم باشد، نگاه منفعت‌طلبانه‌ای داشته و به عنوان رقیب وارد ماجرا شده است، حال آنکه مردم به دولت نه به عنوان رقیب بلکه به عنوان نهاد حاکمیتی که باید محافظ آن‌ها باشد، نگاه می‌کنند.

کد خبر 651397

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =