حوادث بین المللی وتصمیمات دولت برنرخ ارز تاثیردارد

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور به این شکل موافق نیستم و یقین دارم دولت و تیم اقتصادی با برنامه این کار را انجام ند

غلام رضا شریعتی نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به اظهارات اخیر رئیس دفتر رئیس جمهور در موضوع گرانی عامدانه نرخ ارز اظهار داشت: با اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور به این شکل موافق نیستم و یقین دارم دولت و تیم اقتصادی با برنامه این کار را انجام نداده است.

وی افزود: البته تحقیقات توسط متولیان حوزه اقتصادی هم انجام شده تا مشخص شود این اقدامات به این صورت که بیان شده انجام نشده است و تعامدی در گرانی نرخ ارز به این صورت در کارنبوده است.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی بااشاره به تاثیر دولت در نوسان نرخ ارز عنوان کرد: ما معتقدیم دولت خیلی بهتر از این می‌توانست در زمینه نرخ ارز اثرگذاری مثبت‌تری داشته باشد که مردم را دچار این چالش‌هایی که امروز در اقتصاد وجود دارد، نکند چراکه دولت دست بسته نبوده و می‌توانست عملکرد بهتر از این داشته باشد.

وی ادامه داد: هرچند بعد از این دولت این اظهارات را تکذیب کرد که این کار عامدانه نبوده است بنابراین باید این اظهارات را بپذیریم چراکه حوادثی در کشور و منطقه به وجود می آید و سبب نوسان نرخ ارز می‌شود و نمی‌توان تاثیر تحولات سیاسی منطقه و جهان را درنرخ ارز بی تاثیر دانست با توجه به اینکه کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که همواره بستر تحولات سیاسی بوده که مباحث اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است است.  

شریعتی با غیر کارشناسی خواندن اظهارات اخیر رئیس دفتر رئیس جمهور عنوان کرد: یقینا اظهار نظر واعظی حرف کارشناسی نبوده و به این اعتقاد داریم دولت می‌توانست با برنامه ریزی دقیق‌تری همراه با اعمال سیاست‌های عالمانه عملکرد بهتر از این در این زمینه داشته باشد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان نرخ ارز را پیش‌بینی کرد و حوادث بین المللی و تصمیمات دولت بر نرخ ارز تاثیر گذار است، گفت: یقینا نظام اقتصادی کشور در نتیجه برخی سیاست‌های اقتصادی متاثر از تعاملات منطقه‌ای دچار چنین چالش‌هایی شده و خیلی نمی‌شود حرف واعظی را منطقی پذیرفت که دستکاری در نرخ ارز توسط دولت صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/*

کد خبر 651408

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =