کد خبر 651448
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
دولت قانون لغو تحریم‌ها غنیمت بداند

عزیزی گفت: از دولت انتظار می رود که از فرصت بی‌نظیری که مجلس برای آن فراهم کرده استفاده حداکثری کند و آن را برای خود غنیمت بداند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،ابراهیم عزیزی ، با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال بازگشت به گروه کشورهای 1+5 است، گفت: گروه 1+5 وجود ندارد، آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم خروج آمریکایی ها از توافقنامه برجام است و ضمن اینکه بودن و نبودن، ماندن و رفتن آمریکایی ها برای ما موضوع مهمی نیست آمریکایی ها مدت ها است که به سمت سیاست های متناقضی در داخل و در نظام بین الملل حرکت می کنند و به طور طبیعی در سردرگمی به سر می برند و حتی تکلیف خود را نمی دانند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکایی‌ها جدیدا به یک سری اقدامات نمایشی روی آورده اند، نامه ترامپ برای استفاده از مکانیسم اسنپ بک از نظر حقوقی موضوعیت نداشت و شورای امنیت هم برگرداند، قبول نکرد و اساسا رای نیاورد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در رابطه با موضوع وعده های جدیدی که آمریکایی ها داده اند، حرف قطعی ایران لغو کامل تحریم ها است بازگشت آمریکا به برجام چه به عنوان مهمان و چه به عنوان عضو ثابت برای ما مهم نیست و نخواهد بود، دوره وعده های تو خالی آمریکا برای کشور رشیدی مثل ایران خیلی وقت است تمام شده ما این وعده های توخالی را پذیرا نیستیم و دوره وعده دادن گذشته است.

وی با تاکید براینکه مجلس با وعده های تو خالی و بدون پشتوانه عملی با حساسیت برخورد می کند، عنوان کرد: بازپس گرفتن نامه ترامپ به سازمان ملل ارزش حقوقی ندارد چرا که اساسا موضوعیت نداشت. رفع محدودیت تردد دیپلمات های ایران موضوع مهمی نیست که بایدن بخواهد به واسطه رفع محدودیت ها از ایران اسلامی امتیاز بگیرد.

عزیزی در ادامه بیان کرد: آمریکایی ها سال ها مدعی دموکراسی و حقوق بشر هستند باید به دنیا پاسخ  دهند که چرا برای دیپلمات های ایران محدودیت تردد ایجاد کرده اند برداشتن این محدودیت کار مهمی نبود و برای ایران هم موضوع پر اهمیتی نبوده اما آمریکایی ها چون در مظان اتهام بودند برای برداشتن این اتهام دست به رفع محدودیت دیپلمات های ایرانی زدنند.

وی گفت: مردم ایران جنایت های بی شرمانه آمریکایی ها علیه خود را نمی توانند با رفتار نمایشی فراموش کنند، آمریکایی ها علیه ایران اقدامات ددمنشانه ای داشتند، سقوط هواپیمای مسافربری، تحریم های ظالمانه و شهادت سردار رشید و بزرگ ایران اسلامی موضوع فراموش شدنی نیست که با اقدامات نمایشی و سطحی، بتوان آنها را فراموش کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: ماده 6 قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها که در یک اقدام انقلابی مجلس یازدهم به تصویب رسیده است باید بدون هیچ کم و کاستی اجرای شود، هیچ کس نمی تواند مانع اجرای آن شود و سیاست نظام جمهوری اسلامی در این رابطه کاملا مشخص است.

نماینده مردم شیراز در مجلس تاکید کرد: از دولت انتظار می رود که از فرصت های بی نظیری که مجلس برای آن فراهم کرده است استفاده حداکثری داشته باشد انتظار داریم دولت این فرصت را برای خود غنیمت بداند و با اتکا به قانون لغو تحریم ها که پشتوانه ملی و بزرگ دارد، خواسته ها بزرگ و اقدامات شجاعانه انجام دهد و به اقدامات حداقلی و برخی رویکردهای سطحی دولت بایدن اعتنا نکند.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ایران اسلامی با بهره گیری از اندیشه های تابناکی که الهام گرفته از مبانی اسلامی ناب محمدی است به هیچ دولت، ابر قدرت و دول خارجی اجازه قلدری و عربده کشی نمی دهد. اقدامات اخیر آمریکا را باید شگرد زیرکانه تلقی کنیم، باید هوشمندانه با آن برخورد کنیم و اجازه ندهیم این همه اقدامات ظالمانه و جنایتکاران و احجافی که به حقوق حقه ایران کرده با اقدامات کوچک، نمایشی وبدون پشتوانه دنبال و با آن قانع شویم.

منبع : خانه ملت

کد خبر 651448

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =