بیمارستان مجهز یک گروه تروریستی خشن در سوریه کشف شد

نظامیان روسی ویژه خنثی سازی مین موفق به کشف غاری شدند که یک بیمارستان مجهز برای عمل های پیچیده و مداوای زخمی‌های تروریست ها بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کارشناسان مواد منفجره نیروهای مسلح روسیه یک غار را در استان ادلب سوریه منهدم کردند که گروه های تروریستی در آن یک بیمارستان میدانی مجهز برای انجام عملیات پیچیده جراحی تدارک دیده بودند.

این بیمارستان مجهز و نوین که گروه تقریبا کوچک و بسیار خشن " ارتش عزت " از آن استفاده می کرد، نشان از عقبه تروریست ها دارد و این که اینها از سوی برخی کشورهای منطقه و حامیان غربی تا چه حد مورد حمایت های تسلیحاتی، لجستیکی، تدارکاتی و حتی درمانی بودند.

سرهنگ " رومان بسمرتنی " فرمانده نیروهای واحد مهندسی روسیه گفت: این یکی از مجهزترین مکان های کشف شده توسط نیروهای ما است. "

بسمرتنی افزود: در این غار یک بیمارستان نوین یافت شده که به طور کامل برای پذیرش بیماران خارجی و انجام عملیات پیچیده جراحی مهیا شده بود و گنجایش تقریبا ۱۰۰ نفر را دارد.

به گفته این سرهنگ روسی " این غار به مدت دو سال از سوی یک گروه تقریبا کوچک ولی بسیار خشن به نام " ارتش عزت " مجهز شده بود که به تندروی شهرت داشت و مخالف انجام مذاکره با مقامات سوریه و سایر گروه های مسلح تروریستی است.

این گروه تروریستی یک غار مصنوعی در سراشیبی یک تپه مرتفع به وجود آورده اند که دارای چندین ورودی روبروی یک دشت کوهستانی است. این غار از بالا تقریبا نامرئی است و از کنار آن یک خط برق فشار قوی عبور می کند و همین امر باعث شده بود تا این گروه تروریستی بتواند مدت زمان زیادی این بیمارستان را مخفی نگه دارد.

منبع: العالم

کد خبر 651625

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =