کد خبر 651654
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
آشنایی با دیزل ژنراتور کاشانی

فروشگاه کاشانی عرضه کننده انواع دیزل ژنراتور، موتور برق و قطعات یدکی آنها در سرتاسر ایران است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دیزل ژنراتورها یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی محسوب می شوند و کاربرد زیادی در بسیاری از صنایع دارند.

دیزل ژنراتور دست دوم

این روزها تعداد زیادی از کارخانه ها، به خاطر محدودیت های مالی، دیزل ژنراتورهای دست دوم را خریداری کرده و پس از تعمیر از آن استفاده می کنند. هزینه دیزل ژنراتورهای دست دوم در مقایسه با دیزهای نو خیلی کم تر است و در صورتی که از یک جای مطمئن خریداری شود، کاربرد مشابهی با دیزل ژنراتورهای نو دارد.  بهتر است قبل از خرید دیزل ژنراتور دست دوم، دستگاه توسط فردی که در این زمینه تخصص دارد، تست و سرویس دهی شده و  از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. دیزل ژنراتورهای دست دوم که از همه نظر سالم هستند، می توانند با دیزل های نو رقابت داشته باشند. بعضی از شرکت های صنعتی، برای دیزل ژنراتورهایی که دست دوم هستند، خدمات پس از فروش داشته و به مشتریان این خدمات را ارائه می دهند. این امر برای افرادی که دیزل ژنراتورهای دست دوم را خریداری می کنند، یک مزیت بزرگ محسوب می شود زیرا خدمات آن به صورت دوره ایی ارائه شده و همچنین از بهترین قطعات کمکی برای بازسازی آن استفاده می شود. در نتیجه دستگاه عملکرد و کارکرد خوبی خواهد داشت و تا مدت ها قابل استفاده خواهد بود. دیزل ژنراتورهای دست دوم باید قبل از این که به فروش برسند، به تعمیرگاه برده شده و توسط افراد متخصص به درستی تعمیر شوند. متخصصین  تمام قسمت ها و قطعات آن را بررسی کرده و در صورت نیاز این قطعات را تعمیر یا تعویض می کنند. در مرحله آخر دستگاه توسط متخصصین آزمایش شده و در صورت سالم بودن، برای فروش عرضه می شود. شاسی و اجزای دیگر دیزل ژنراتور دست دوم در صورت نیاز به رنگ جدید، رنگ می شود تا از نظر شکل ظاهری نیز تمیز و نو به نظر برسد. علاوه بر این دستگاه در هنگام تحویل به مشتری، گارانتی می شود. بیشتر کارخانه های تازه تاسیس برای شروع کار خود، از دیزل ژنراتورهای دست دوم استفاده می کنند زیرا هم مقرون به صرفه است و هم در بیشتر مواقع نوع دست دوم و کارکرده آن از دستگاه های جدید خیلی بهتر و بیشتر کار می کند. برای خرید یا آگاهی از قیمت دیزل ژنراتور با شرکت کاشانی تماس بگیرید.

نکات مهم در مورد خرید دیزل ژنراتور دست دوم

دیزل ژنراتور دست دوم باید در مرحله اول توسط دستگاه تست بار، کنترل و بررسی شود. این دستگاه قادر است دستگاه دیزل ژنراتور را در بارهای مختلف تست کرده و عملکرد دستگاه دست دوم را به طور دقیق نشان دهد. با استفاده از دستگاه تست، می توان از نحوه کارکرد دیزل ژنراتور دست دوم، اطمینان پیدا کرد. یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد خرید دیزل ژنراتور دست دوم، سال ساخت و همچنین مدت زمان استفاده از آن است. بیشتر دیزل ژنراتورها دارای بخشی هستند که نشان می دهد دستگاه چند ساعت کار کرده است. علاوه بر این، این مورد که دیزل ژنراتور در چه زمینه و برای چه کاری استفاده شده نیز اهمیت زیادی دارد. معمولاً دیزل ژنراتورهایی که برای موارد اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند نسبت به دیزل ژنراتورهایی که به طور دائم مشغول به کار هستند، شرایط بهتری برای خرید دارند. در نتیجه تاریخچه کاری دیزل ژنراتور دست دوم اهمیت ویژه ایی دارد.

روغن دیزل ژنراتور

روغن دیزل ژنراتور نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی داشته و با تعویض به موقع روغن، عمر و کارایی دستگاه بیشتر می شود. این روغن استهلاک دستگاه را کاهش داده و در نتیجه دیزل ژنراتور عمر طولانی تری خواهد داشت. به طور کلی موتورهای دیزلی دستگاه های دیزل ژنراتور، به خاطر قطعات متحرک فلزی که دارند، باید حرکت راحتی داشته باشند. این قطعات فلزی به صورت دورانی حرکت می کنند در نتیجه برای این که بتوانند حرکتی روان تری داشته باشند، به محلول روغنی نیاز دارند. روغن دیزل ژنراتور از ایجاد اصطحکاک جلوگیری کرده و مانع از بالا رفتن درجه حرارات می شود. روغن دیزل ژنراتور می تواند به وسیله روان سازی، اصطحکاک خشک را به اصطحکاک روان تبدیل نماید. مایعی که برای روانکاوی دستگاه دیزل ژنراتور مورد استفاده قرار می گیرد، نوعی روغن است و از مشتقات نفت خام تولید می شود. این مایع در طی فرآیندهای مختلف در پالایشگاه ها تولید و تصفیه شده و سپس برای دیزل ژنراتور استفاده می شود. این روغن ها، به روغن های معدنی نیز معروف هستند زیرا قبل از کشف شدن نفت برای روغنکاری قطعات مختلف ماشین ها، روغن های طبیعی از جمله روغن ماهی یا روغن کرچک برای روانکاوی قطعات استفاده می شد. به طور کلی می توان گفت روغن دیزل ژنراتور نقش بسیار مهمی در دستگاه های دیزل ژنراتور داشته  و علاوه بر این با استفاده از آن، آب بندی قطعات دیزل ژنراتور آسان تر انجام می شود. این روغن کار آب بندی ریگ ها و دیواره سیلندر را آسان می کند. روغن دیزل ژنراتور، از طریق جذب کردن حرارت دستگاه به خود، موجب خنک شدن قطعات موتور می شود. علاوه بر این، روغن دیزل ژنراتور اصطحکاک را در بین قطعات محرک دستگاه دیژل ژنراتور از بین می برد و در نتیجه موجب بهبود عملکرد دیزل ژنراتور می شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 651654

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =