بررسی ادغام چند دانشگاه‌ در کمیسیون آموزش مجلس

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکری درباره اقدام وزیر علوم در ادغام تعدادی از مراکز آموزش عالی و دانشگاهی، گفت: کمیسیون آموزش این اقدام خلاف قانون را بررسی خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه، 11اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: وزارت علوم خلاف قانون نسبت به ادغام برخی از مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور در استان‌هایی مانند اصفهان، خراسان جنوبی و بیرجند اقدام کرده است.

وی افزود: دولت با برداشت غلط از قانون و تحت عنوان ساماندهی اقدامی خلاف قانون انجام داده است؛ ادغام مذکور خلاف قانون اساسی و خلاف صریح قانون برنامه ششم توسعه است.

نماینده کاشمر در مجلس تصریح کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه هر انحلال و ادغامی منوط به مصوبه مجلس است، براین اساس انحلال و ادغام دانشگاه شهرستان کاشمر با بیش از 10 هزار دانشجوی بومی که جذب کرده خلاف قانون و منافع علمی کشور است.

نیک بین اظهار داشت: دولت متخصص در زمینه ناراضی کردن مردم به ویژه افراد دانشگاهی است.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواست تا این اقدام خلاف قانون وزارت علوم را بررسی کند.

 انتهای پیام/ 

کد خبر 651660

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =