کد خبر 651679
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
تلاش گوترش برای کمک به مبارزه با قحطی در یمن

دبیر کل سازمان ملل کمک‌های بیشتر اهداکنندگان را برای جلوگیری از قحطی در یمن درخواست کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز دوشنبه طی سخنرانی در کنفرانس کشورهای کمک کننده به یمن، از اهداکنندگان درخواست کرد «سخاوتمندانه» در کمک‌های بشردوستانه به یمن سرمایه گذاری کنند تا مانع آن شوند قحطی این کشور جنگ زده را فرا گیرد.

گوترش در این کنفرانس مجازی، که سوئد و سوئیس به طور مشترک سازماندهی آن را به عهده داشتند، گفت: هر یک دلار مهم است. هدف از این نشست جمع آوری سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار کمک برای یمن است.

دبیر کل سازمان ملل گفت: من خواهان راه حل مسالمت آمیز در خصوص درگیری‌های یمن هستم و برای رسیدن به این هدف باید تمام تلاش را انجام داد. اوضاع انسانی در یمن بسیار وخیم است و سازمان‌های امدادی مجبور شده اند برنامه‌های خود را متوقف کنند.

وی افزود: کاهش کمک‌های بشردوستانه به یمن فاجعه بار است و کودکان یمن هزینه آن را پرداخت خواهند کرد. تقریبا نیمی از کودکان زیر پنج سال در یمن از سوءتغذیه رنج می‌برند. ۴۰۰ هزار کودک یمنی نیز با سوءتغذیه حاد مواجه هستند که در صورت بی توجهی شاهد فوت آن‌ها خواهیم بود.

من از همه طرف‌ها در یمن می‌خواهم که با مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه برای یافتن راه حل صلح همکاری کنند. تنها راه دستیابی به صلح در یمن آتش بس فوری و اعتماد سازی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 
کد خبر 651679

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =